AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Rozstępy u mężczyzn

Rozstępy to uszkodzenia skóry kojarzone z problemami kobiet w ciąży lub nadwagą. Tymczasem ten problem dotyka też mężczyzn. Męskie rozstępy pojawiają się głównie na plecach, barkach, ramionach i łydkach, czyli w miejscach szczególnie związanych z przyśpieszonym rozrostem mięśni. Zmiany rozstępowe mogą być skutkiem intensywnych ćwiczeń, choć także powstają w wyniku wahań masy ciała lub zaburzeń hormonalnych. Pękająca skóra na męskich plecach to również następstwo tzw. zespołu Marfana, wówczas rozstępy pojawiają się bez związku z rozrostem organizmu, ale są zaburzeniem stricte genetycznym.

Rozstępy u mężczyzn – zapobieganie

W przypadku pojawienia się rozstępów na bicepsie, łydkach, plecach czy barkach konieczna jest terapia preparatami o specjalnym składzie (np. minerały, witaminy B5, D3, C, A, E, kolagen, związki krzemu, kwasy fenolowe, fitosterole, alkaloidy). Kluczową sprawą jest także nawadnianie organizmu i nawilżanie skóry. Skutecznymi sposobami na pozbycie się blizn nabytych w siłowni są zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: fototerapia, karboksyterapia czy też mezoterapia igłowa. Profilaktycznie warto też masować dotknięte problemem miejsca, a w przypadku osób z syndromem Marfana, konieczna jest rehabilitacja.

Rozstępy u mężczyzn – leczenie

Najlepsze efekty w przypadku leczenia rozstępów daje laseroterapia (CO2, Discovery Pico czy Mosaic). Światło laserowe stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które zostały uszkodzone, a na skórze powstały drobne pęknięcia. Laser działa też terapuetycznie na rozszerzone naczynia krwionośne. W poważniejszych przypadkach warto łączyć różne terapie.

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki