AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Rozstępy w ciąży

Rozstępy ciążowe to nieestetyczne zmiany skórne, wynikające z zaburzeń jej sprężystości. Mające postać różowych lub białych pasemek, są następstwem przybierania na wadze, a co za tym idzie, gwałtownego rozciągania się skóry. Blizny ciążowe to także efekt zaburzeń hormonalnych u kobiet. Rozstępy najczęściej występują na brzuchu, także na udach, pośladkach, piersiach, rzadziej na innych obszarach.

Rozstępy w ciąży – zapobieganie

Walka z rozstępami ciążowymi jest sprawą trudną i powinna zacząć się jak najwcześniej – w przypadku planowanego macierzyństwa warto zadbać o skórę specjalnymi preparatami jeszcze przed zajściem w ciążę. Wskazane jest stosowanie odpowiednich kremów, zawierających składniki, takie jak: retinol, witamina C, kolagen, olejki czy kwas glikolowy. Skuteczną profilaktyką rozstępów są delikatne masaże skóry okrężnymi ruchami. W ciąży, od drugiego trymestru, zaleca się kontynuowanie tych działań.

Rozstępy w ciąży –  leczenie

Równie ważna w leczeniu rozstępów jest kontynuacja działań profilaktycznych po porodzie. Skóra powoli wraca do dawnego stanu, a blizny stają się szczególnie zauważalne. Likwidacja powstałych uszkodzeń może okazać się na tyle trudna, że jedynym rozwiązaniem będzie terapia laserem – frakcyjnym CO2 lub innym typem (np. Mosaic). Wiązka laserowa pobudzi produkcję kolagenu, który uległ uszkodzeniu w czasie ciąży, wpłynie też terapeutycznie na rozszerzone naczynia krwionośne. Terapie laserowe wymagają zwykle kilku sesji, należy jednak pamiętać, że zbyt duże uszkodzenia, wynikające najczęściej z zaniedbania profilaktyki skóry podczas ciąży, są bardzo trudne do całkowitej likwidacji. Chirurdzy zalecają także leczenie rozstępów światłem LED, karboksyterapię, 

Polecane zabiegi w leczeniu rozstępów po ciąży:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2

Mezoterapia igłowa
Accent Prime

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki