Rozstępy

Rozstępy – informacje ogólne

Rozstępy to nieestetyczne linie na naszej skórze, powstające przez jej nagłe i nadmierne rozciąganie. Ich kolor może przybierać wszelkie odcienie różu, kończąc na bladych liniach. Barwa ta jest zależna od ilości czasu jaki rozstępy mają. Mogą pojawić się na brzuchu, pośladkach, rękach, piersiach oraz nogach i są zmorą większości kobiet. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się u mężczyzn. W głównej mierze to właśnie ciąża, tycie i chudnięcie, a także proces dorastania i genetyka wpływa na ich obecność. To wtedy, nasza skóra, nie nadąża za zmianami naszego organizmu i rozciąga się.

Rozstępy – zapobieganie

By jak najskuteczniej przeciwdziałać, pojawianiu się niechcianych rozstępów, należy bardzo dbać o swoje ciało. Pomóc może nam w tym spożywanie produktów zawierających w swoim składzie witaminy takie jak: A, E, PP, B5 (także mikroelementy, takie jak: krzem i cynk). Będą to m.in. zielone warzywa, marchew, ryby, jogurty i kefiry. Nie zapominajmy także o regularnych ćwiczeniach. Pomogą nam one zachować regularną wagę, dzięki czemu skóra nie będzie się dalej rozciągała. Również dzięki ćwiczeniom, nasza skóra stanie się bardziej elastyczna, jędrniejsza i lepiej ukrwiona. Warto również stosować kremy nawilżające i masaże. One także uelastyczniają naszą skórę i uczynią ją jędrniejszą.

Rozstępy – polecane zabiegi

Pozbycie się rozstępów nie należy do łatwych czynności. Możemy stosować różne kremy. Warto jednak wiedzieć, że smarowanie rozstępów oliwką dla dzieci może niejako przyczynić się do ich zblednięcia. Potrzeba jednak na to czasu i regularności. Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą! To właśnie ona oferuje  laseroterapię, która pomoże znacznie szybciej i efektywniej pozbyć się niechcianych i nieestetycznych rozstępów.

Terapia światłem LED


Discovery Pico

 Alma Hybrid™

Pico Plus

Icon 1540


Alma Harmony


Pixel CO2


Mezoterapia igłowa


Accent Prime

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki