NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Słabe włosy

Słabe włosy to zazwyczaj włosy cienkie, skłonne do wypadania. Problem słabych włosów może mieć różne podłoże, w tym brak odpowiedniej ilości składników odżywczych, niektóre choroby czy zaburzenia hormonalne. Problemu z pewnością nie powinno się lekceważyć. Efekty leczenia włosów słabych i cienkich zależeć będą od przyczyny ich złego stanu.

Słabe włosy – przyczyny

Przyczyny słabych włosów mogą obejmować zarówno źródła wrodzone, jak i nabyte. Niekiedy jest to po prostu kwestia genetyki. Czasem słabe włosy są skutkiem niewłaściwej diety, ubogiej w ważne dla kosmyków składniki, jak witaminy z grupy B, żelazo bądź cynk. Problemem może być również nieprawidłowa pielęgnacja, w tym nadmierna stylizacja, podrażnienia i alergie skóry głowy oraz niestaranne, zbyt częste bądź zbyt rzadkie mycie. Słabe włosy to także efekt zaburzeń hormonalnych, w tym wywołanych kłopotami z tarczycą, nadmiaru nerwów oraz przyjmowania niektórych leków.

Słabe włosy – leczenie

Włosy słabe i wypadające wymagają przede wszystkim ustalenia źródła problemu. Jeżeli przyczyny tkwią w genetyce, niestety, niewiele da się zrobić. W przypadku chorób i zaburzeń hormonalnych najważniejsze będzie zwalczenie przyczyny. Dobrym sposobem na to, jak wzmocnić słabe włosy, z pewnością będzie zmiana diety oraz większa dbałość o relaks, szczególnie po stresujących wydarzeniach. Warto również zastosować kuracje wzmacniające skórę głowy, w tym wcierki czy szampon do włosów słabych i wypadających. W trudniejszych przypadkach dobrym pomysłem mogą być zabiegi medycyny estetycznej dla skóry głowy, np. mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzaniu substancji odżywczych za pomocą iniekcji.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki