AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Światło LED

Światło LED oparte jest na diodach elektroluminescencyjnych – LED, umieszczonych w odpowiedniej obudowie. Źródłem światła LED jest biała dioda elektroluminescencyjna, zwykle złożona z dwóch elementów – luminoforu i niebieskiej diody elektroluminescencyjnej. W lampach LED stosuje się diody o klasycznym, okrągłym kształcie oraz nowoczesne diody montowane powierzchniowo, charakteryzujące się większą trwałością.

Światło LED – kolory

Barwa wytwarzanego światła LED jest zależna od składu chemicznego lub sposobu domieszkowania materiału. Podstawowe typy materiałów wykorzystywane w świetle LED: Arsenek glinowo-galowy (AlGaAs) – LED emituje światło o barwie czerwonej oraz promieniowanie podczerwone Glino-galo fosforek indu (AlGaInP) – LED emituje światło o barwie pomarańczowo-czerwonej, pomarańczowej, żółtej oraz zielonej Fosforek galu (GaP) – LED emituje światło o barwie czerwonej, żółtej oraz zielonej Fosforo-arsenek galu (GaAsP) – LED emituje światło o barwie czerwonej, pomarańczowo-czerwonej, pomarańczowej i żółtej Fosforek glinowo-galowy (AlGaP) – LED emituje światło o barwie zielonej Azotek indowo-galowy (InGaN) – LED emituje promieniowanie w nadfiolecie, światło o barwie niebiesko-zielonej oraz niebieskiej Azotek galu (GaN) – LED emituje światło o barwie zielonej lub szmaragdowej i niebieskiej, Selenek cynku (ZnSe) – LED emituje światło o barwie niebieskiej Azotek glinu (AlN), azotek glinowo-galowy (AlGaN) – LED emituje promieniowanie w zakresie bliskiego nadfioletu Diament (C) – LED emituje promieniowanie nadfioletowe.

Światło LED – zastosowanie w dermatologii estetycznej

Często stosuje się światło LED w kosmetyce oraz zabiegach medycyny estetycznej. Światło mocno chromatyczne o różnych długościach fali, różnego koloru, dociera do komórek, nie nagrzewając ich i nie parząc. Mitochondria w komórkach pobierają światło. Światło LED pobudza energetycznie komórki do przebudowy tkanek oraz regeneracji. Dzięki niemu zwiększa się ilość kolagenu w skórze, tworzą się nowe naczynia krwionośne, wzrasta ich przepuszczalność, poprawia się ukrwienie. Pobudza naturalne procesy obronne skóry, przebudowuje tkankę tłuszczową i spłyca zmarszczki.

Światło LED – leczenie

Obserwuje się również pozytywny wpływ światła LED na zdrowie. W zależności od długości fali i koloru światła, z ego pomocą leczone są stany zapalne, rany, owrzodzenia, oparzenia, naczyniaki, czy zmiany pooperacyjne. Stosowane jest przy likwidacji rozstępów, przede wszystkim tych w kolorze czerwonym.

Polecane zabiegi z zastosowaniem światła LED:

Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki