AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Szczelina odbytu

Szczelina odbytu powstaje na skutek pęknięcie błony śluzowej w końcowym odcinku odbytu. Towarzyszy temu duży ból, krwawienia, świąd oraz pieczenie. Nieleczona może przerodzić się w poważną dolegliwość – przewlekłą szczelinę odbytu. Powstawaniu tej choroby sprzyjają częste zaparcia oraz biegunki, duża liczba porodów, częsty seks analny, a także zakażenia gruczołów odbytowych. Osoby często nie są świadome, że cierpią właśnie na szczelinę odbytu, dlatego, gdy tylko zauważą krwawienie, powinny od razu zgłosić się do specjalisty. Leczenie odbywa się farmakologicznie, Pacjentom pomaga także miejscowe wstrzyknięcie jadu kiełbasianego, co obniża napięcie zwieraczy.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem wstrzyknięcia jadu kiełbasianego w okolice odbytu, Pacjenci powinni poinformować lekarza o wszystkich lekach, które przyjmują oraz o chorobach, na które cierpią. Oprócz tego muszą stosować się do zaleceń specjalisty.

Przeciwwskazania

Do zabiegu nie mogą zostać dopuszczone kobiety, które są w ciąży oraz te, które karmią piersią. Osoby, które mają problem z krzepliwością krwi lub przyjmują leki wywołujące relaksację mięśni także nie zostaną zakwalifikowane do terapii leczenia szczeliny odbytu.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjenci po zabiegu mogą od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków, muszą jednak zwracać szczególną uwagę na leczone miejsce. Nie powinno być ono narażone na zwiększone uciski.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki