AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Tłuszczak

Tłuszczak – przyczyny powstawania

Tłuszczak jest niezłośliwym guzem, który najczęściej pojawia się na tułowiu, lecz może zająć także organy wewnętrzne. Swoją nazwę zawdzięcza budowie – tworzy go torebka łącznotkankowa, która jest wypełniona tłuszczem. Tłuszczaki przybierają różne kształty i mogą się rozrastać do kilkunastu centymetrów oraz zwiększać swoją masę do kilku kilogramów. Nie są bolesne, jednak stanowią duży defekt kosmetyczny. Przyczyny powstawania tłuszczaków nie są do końca jasne, prawdopodobnie mają na nie wpływ uwarunkowania genetyczne. Istnieją jednak pewne czynniki, które wiążą się z obecnością tłuszczaków:wiek – osoby między 40. a 60. rokiem życia są bardziej narażone na powstawanie guzównadwagaprzebyte choroby nowotworowe

Tłuszczak – objawy

Tłuszczaki, które powstały na skórze nie dają żadnych objawów, oprócz dużego dyskomfortu. Natomiast tłuszczaki, które pojawiły się na organach wewnętrznych mogą powodować pewne objawy ze względu na ucisk, jaki wytwarzają. Są to:niedokrwistośćnadciśnienie tętniczezłe funkcjonowanie nerek (jeśli tłuszczak uciska nerki)żółtaczka (jeśli tłuszczak uciska wątrobę)obrzękiproblemy z krzepliwością krwiproblemy z oddychaniem (jeśli tłuszczak powstał w okolicach śródpiersia)

Tłuszczak – leczenie

Tłuszczaki nie zagrażają życiu Pacjentów, jednak należy je kontrolować, szczególnie gdy się rozrastają. Ze względu na duży dyskomfort, jaki powodują można je usuwać. Specjaliści usuwają tłuszczaki za pomocą liposukcji, która polega na odsysaniu tłuszczu z wnętrza guza, a następnie na usunięciu torebki. Ten zabieg nie pozostawia blizn. Drugą możliwością jest chirurgiczne wycięcie tłuszczaka. Operacja jest wykonywana w znieczuleniu i pozostawia niewielkie blizny. 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki