NOWOŚĆ! Voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Trądzik dorosłych

Trądzik u dorosłych – przyczyny powstawania

Trądzik dorosłych to odmiana trądziku młodzieńczego, która dotyka osoby po okresie dojrzewania. Leczenie trądziku u dorosłych jest długotrwałe i nie zawsze skuteczne. Za pojawianie się wyprysków na cerze osób dorosłych najczęściej są odpowiedzialne zaburzenia pracy hormonów. Dodatkowy stres i nieprawidłowa dieta wraz ze źle dopasowaną pielęgnacją cery, potęgują objawy trądziku. Wypryski skórne najczęściej są zlokalizowane na brodzie i na żuchwie. Mogą powodować swędzenie i ból. Zwykle są zaczerwienione, może sączyć się z nich wydzielina ropna. Panie mają problemy by ukryć je pod makijażem, a panom bardzo przeszkadzają podczas golenia.

Trądzik u dorosłych – leczenie

Trądzik jest poważnym defektem estetycznym, który stanowi kompleks dla dorosłych. Nie powinno się samodzielnie usuwać wyprysków, ponieważ prowadzi to do rozprzestrzenienia bakterii, pogorszenia stanów zapalnych oraz do powstawania blizn. Leczenie trądziku dorośli powinni rozpocząć w gabinecie dermatologa, który może zlecić stosowanie maści lub leków z antybiotykiem. Dodatkowym wsparciem terapii są zabiegi medycyny estetycznej. Pacjenci mogą korzystać z bogatej oferty peelingów czy masek. Warto także zadbać o cerę po zniknięciu objaw trądziku. Skutecznym narzędziem w usuwaniu blizn potrądzikowych jest laser.

Trądzik u dorosłych – efekty leczenia

Pacjenci po zabiegach pielęgnujących cerę trądzikową od razu mogą wrócić do swoich codziennych obowiązków. By efekty były jak najdłużej utrzymane, należy dbać o skórę także w domu. Należy unikać ekspozycji cery na promienie słoneczne oraz stosować kremy z filtrem. Niezbędna jest także zmiana nawyków żywieniowych, które mają duży wpływ na kondycję skóry. Pacjenci po zakończeniu terapii leczącej trądzik mogą liczyć na gładką i zdrową cerę bez blizn potrądzikowych.

Polecane zabiegi:

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku
Salipeel Lic
Peeling chemiczny

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki