Transplantacja tłuszczu

Transplantacja tłuszczu, nazywana też lipofillingiem, lipotransferem czy przeszczepem tłuszczu, jest połączeniem liposukcji z wypełnianiem wybranych partii ciała za pomocą pozyskanej w ten sposób tkanki tłuszczowej. Dzięki niej możliwe jest kompleksowe poprawienie urody Pacjenta.

Transplantacja tłuszczu – wskazania

Transplantację tłuszczu najczęściej wykonuje się u osób, które chciałyby wyszczuplić dany obszar ciała, a przy tym wymodelować inną partię ciała, np. biust lub pośladki, zmniejszyć widoczność blizn atroficznych. Na przeszczep tkanki tłuszczowej decydują się też osoby,  które chcą odmłodzić twarz – lipofilling twarzy pozwoli na wygładzenie zmarszczek i poprawę jakości skóry, jak również zamaskować ubytki tkanki tłuszczowej – w ten sposób wykonuje się np. wolumetrię policzków lub wypełnienie doliny łez za pomocą lipofillingu pod oczy.

Transplantacja tłuszczu – efekty

Przeszczepiany w trakcie zabiegu tłuszcz  dzięki  swoim naturalnym właściwościom pozwala dodatkowo na odżywienie tkanek w miejscu docelowym. Dzięki niemu możemy ponadto uzyskać nową sylwetkę, odmłodzenie twarzy oraz znaczne zmniejszenie widoczności blizn. Dla uzyskania optymalnych rezultatów często wystarczy tylko jedna sesja. Warto jednak pamiętać, że choć sam zabieg wykonywany jest zwykle dość szybko, w dalszym ciągu jest to poważna procedura, wymagająca, na szczęście dość krótkiego, okresu rekonwalescencji – zwykle trwa on do 14 dni. Niezwykle ważna jest więc profesjonalna konsultacja, na której wykluczone zostaną wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia transplantacji tłuszczu.

Polecane zabiegi transplantacji tłuszczu:

Lipotransfer

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki