AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Usuwanie rozstępów

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które powstają najczęściej na udach, pośladkach, piersiach, brzuchu, rękach, a czasem także na plecach. To specyficzny rodzaj zmian na skórze, które wyglądem przypomina blizny. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry, tak jak w przypadku rozstępów w ciąży czy tych, powstałych wskutek uprawiania sportów siłowych. I choć nie są zagrożeniem dla zdrowia, stanowią istotny defekt estetyczny, który wpływa na pogorszenie wyglądu oraz samooceny. Z tego powodu, warto poddać się zabiegom medycyny estetycznej, mającym na celu usuwanie rozstępów, ponieważ poprawia to prezencję oraz przyczynia się do wzrostu pewności siebie.

Usuwanie rozstępów – wskazania

Wskazaniem do usuwania rozstępów są widoczne zmiany na skórze, które powstały wskutek zerwania włókien kolagenowych i elastynowych. Mogą to być rozstępy na udach lub piersiach, które powstają po ciąży, a także w pozostałych miejscach ciała, które powstają również pod wpływem uprawiania kulturystyki. Najkorzystniejszym momentem leczenia rozstępów jest faza początkowa ich występowania, która przejawia się w postaci ciemnoczerwonej barwy, a później sinej. Potem następuje faza zanikowa, o wyglądzie blednących i wklęsłych zmian skórnych oraz pomarszczonej strukturze. Dobrze jest rozpocząć terapię leczenia rozstępów jak najwcześniej, w celu skutecznego pozbycia się tego rodzaju defektu.

Usuwanie rozstępów – sposoby leczenia


Medycyna estetyczna posiada wiele rodzajów leczenia rozstępów. Warto jednak podkreślić, że usuwanie rozstępów należy podjąć jak najszybciej, od momentu pojawienia się ich na skórze. Dużą skutecznością i trwałością efektów końcowych charakteryzuje się leczenie laserowe, a w szczególności najnowsze osiągnięcie naukowców, czyli lasery pikosekundowe. Poza tym, znakomite rezultaty można uzyskać poprzez zastosowanie mezoterapii, z użyciem specjalnych preparatów wspomagających leczenie rozstępów, a także peelingów chemicznych, karboksyterapii oraz mikroplazmy. Rewelacyjne efekty przynosi też usuwanie rozstępów, dzięki wykorzystaniu drenażu limfatycznego czy lampy LED.

Usuwanie rozstępów – profilaktyka


Chociaż istnieje szereg sposobów leczenia rozstępów, bardzo ważna jest także profilaktyka. I tak, w przypadku na przykład rozstępów w ciąży, efektywnym środkiem zapobiegawczym jest wykonywanie ćwiczeń, poprawiających ukrwienie, dieta bogata w zdrowe tłuszcze, witaminy i mikroelementy. Korzystne jest także stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak na przykład kremy, zawierające mocznik i heparynę, jako metoda profilaktyki wobec rozstępów na piersiach czy udach.

Polecane zabiegi, związane z usuwaniem rozstępów

Drenaż limfatyczny Lymphastim
Karboksyterapia
Discovery Pico
Lampa LED
Mikroplazma
Alma Harmony iPixel
Icon 1540
Nithya
Peeling chemiczny

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki