Waginoperineointroitoplastyka
Waginoperineointroitoplastyka jest jednym z elementów medycyny estetycznej, która specjalizuje się w waginoplastyce, czyli zabiegach korygujących wady w obszarze kobiecych narządów płciowych. Zabieg waginoperineointroitoplastyki łączą w sobie plastykę pochwy, a także jej przedsionka oraz plastykę krocza. Nazwa stanowi połączenie dwóch dziedzin waginoplastyki, mianowicie perineoplastyki oraz introitoplasyki, które odpowiadają kolejno zabiegom krocza i zabiegom na przedsionku pochwy.
Waginoperineointroitoplastyka – wskazania do zabiegu
Plastyka waginy, a w szczególności waginoperineointroitoplastyka, zalecana jest kobietom, które cierpią z powodu zwiotczenia mięśni krocza, nieestetycznych zmian pochwy oraz jej przedsionka, a także dolegliwości bólowych okolic intymnych, spowodowanych między innymi:
- Porodem i procesem okołoporodowym, który wpłynął na znaczne osłabienie się tkanki ścianek pochwy, a także powstawania zrostów i blizn;
- Urazem, wskutek którego nastąpiła deformacja lub ubytek tkanki;
- Naturalnym procesem starzenia się organizmu, wskutek którego nastąpiło zwiotczenie mięśni oraz tkanki pochwy;
- Źle zagojonych ran, do których doszło w wyniku urazów mechanicznych.
Dolegliwości te sprawiają duży dyskomfort w życiu codziennym, znacznie obniżają estetykę okolic intymnych, a także mogą wpływać na obniżenie jakości stosunków płciowych lub ich uniemożliwienie. Wskazaniem do waginoperineointroitoplastyki mogą być także kompleksy i złe samopoczucie psychiczne wywołane problemami okolic intymnych.
Waginoperineointroitoplastyka – zabieg
Plastyka krocza oraz przedsionka pochwy często odbywa się poprzez zabieg laserowy, który ma pobudzić tkankę do wytwarzania kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność. Waginoperineointroitoplastyka może polegać również na wypełnieniu okolic zabiegowych specjalnym preparatem, który pozwala korygować kształt pochwy, aby przywrócić jej prawidłową formę i estetyczny wygląd.
Waginoperineointroitoplastyka – efekty
Do efektów waginoperineointroitoplastyki możemy zaliczyć:
- Zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie bólu u pacjentki;
- Poprawę samopoczucia i pozbycie się kompleksów;
- Przywrócenie funkcjonalności narządów płciowych;
- Poprawę estetyki pochwy i krocza.