Waginoperineointroitoplastyka

Waginoperineointroitoplastyka jest jednym z elementów medycyny estetycznej, która specjalizuje się w waginoplastyce, czyli zabiegach korygujących wady w obszarze kobiecych narządów płciowych. Zabieg waginoperineointroitoplastyki łączą w sobie plastykę pochwy, a także jej przedsionka oraz plastykę krocza. Nazwa stanowi połączenie dwóch dziedzin waginoplastyki, mianowicie perineoplastyki oraz introitoplasyki, które odpowiadają kolejno zabiegom krocza i zabiegom na przedsionku pochwy.

Waginoperineointroitoplastyka – wskazania do zabiegu

Plastyka waginy, a w szczególności waginoperineointroitoplastyka, zalecana jest kobietom, które cierpią z powodu zwiotczenia mięśni krocza, nieestetycznych zmian pochwy oraz jej przedsionka, a także dolegliwości bólowych okolic intymnych, spowodowanych między innymi:
Porodem i procesem okołoporodowym, który wpłynął na znaczne osłabienie się tkanki ścianek pochwy, a także powstawania zrostów i blizn.
Urazem, wskutek którego nastąpiła deformacja lub ubytek tkanki.
Naturalnym procesem starzenia się organizmu, wskutek którego nastąpiło zwiotczenie mięśni oraz tkanki pochwy.
Źle zagojonych ran, do których doszło w wyniku urazów mechanicznych.
Dolegliwości te sprawiają duży dyskomfort w życiu codziennym, znacznie obniżają estetykę okolic intymnych, a także mogą wpływać na obniżenie jakości stosunków płciowych lub ich uniemożliwienie. Wskazaniem do waginoperineointroitoplastyki mogą być także kompleksy i złe samopoczucie psychiczne wywołane problemami okolic intymnych.

Waginoperineointroitoplastyka – zabieg

Plastyka krocza oraz przedsionka pochwy często odbywa się poprzez zabieg laserowy, który pobudzić ma tkankę do wytwarzania kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność. Waginoperineointroitoplastyka może polegać również na  a wypełnieniu okolic zabiegowych specjalnym preparatem, który pozwala korygować kształt pochwy, aby przywrócić jej prawidłową formę i estetyczny wygląd.

Waginoperineointroitoplastyka – efekty

Do efektów waginoperineointroitoplastyki możemy zaliczyć:
Zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie bólu u pacjentki
Poprawę samopoczucia i pozbycie się kompleksów

Przywrócenie funkcjonalności narządów płciowych
Poprawę estetyki pochwy i krocza.

Polecane zabiegi przed wykonaniem waginoperineointroitoplastyki:

Konsultacja ginekologiczna

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki