Skip to main content

Wągry na ustach

Wągry na ustach – informacje ogólne:

Blask Twojego uśmiechu czasami może zostać przyćmiony przez zaskórniki, które pojawiają się na ustach. Z reguły ich obecność spowodowana jest niewłaściwym zachowaniem higieny. Nie oznacza to jednak, że wcale się o nią nie dba. Pojawianiu się wągrów na ustach, a także w ich okolicy sprzyjają: bakterie, martwy naskórek, a zwłaszcza sebum – łój skórny. Występowanie zaskórników uwarunkowane jest genetycznie oraz hormonalnie. Mogą się one ujawnić w dwóch rodzajach. Pierwsze z nich mają postać otwartą. Powstają poprzez reakcje utleniania brudów znajdujących się w naszych porach. Wyglądem przypominają ciemne kropki na skórze. Drugie – mające postać zamkniętą – to prosaki wyglądem zbliżone bardziej do pryszczy.

Niezależnie od ich rodzaju jedno jest pewne: tych nieestetycznych wągrów należy się pozbyć!

Wągry na ustach – zapobieganie:

By zapobiegać powstawaniu wągrów w obrębie naszych ust, warto jest się przyjrzeć naszej codziennej diecie. Być może na co dzień zbyt mało obecnych jest w niej zielonych liściastych warzyw, chudego mięsa lub produktów z pełnego ziarna. Zwróćmy więc uwagę na to, by w produktach które spożywamy, obecna była witamina B. Warto również zadbać o bardzo dokładne zmywanie makijażu, którego resztki mogą również dostać się do naszych porów. Nie zapominajmy o stosowaniu żeli oczyszczających, a także toników, które prócz zachowania odpowiedniej czystości, pomogą nam w utrzymaniu właściwego pH naszej skóry.

Wągry na ustach – zabiegi:

W skutecznej walce z niechcianymi wągrami na naszych ustach, bardzo dobrze sprawdzi się wykonywanie peelingu. W sklepach możemy kupić gotowe preparaty lub zrobić je samodzielnie w domu. Warto również szukać specjalistycznej pomocy u kosmetyczki, która może wykonać nam m.in. zabieg oczyszczania manualnego z użyciem maseczek ściągających oraz kremu. Przede wszystkim, pamiętajmy by nie wyciskać wągrów, ponieważ to tylko pogorszy nasz problem.