Wągry na ustach

Wągry na ustach – informacje ogólne:

Blask Twojego uśmiechu czasami może zostać przyćmiony przez zaskórniki, które pojawiają się na ustach. Z reguły ich obecność spowodowana jest niewłaściwym zachowaniem higieny. Nie oznacza to jednak, że wcale się o nią nie dba. Pojawianiu się wągrów na ustach, a także w ich okolicy sprzyjają: bakterie, martwy naskórek, a zwłaszcza sebum – łój skórny. Występowanie zaskórników uwarunkowane jest genetycznie oraz hormonalnie. Mogą się one ujawnić w dwóch rodzajach. Pierwsze z nich mają postać otwartą. Powstają poprzez reakcje utleniania brudów znajdujących się w naszych porach. Wyglądem przypominają ciemne kropki na skórze. Drugie – mające postać zamkniętą – to prosaki wyglądem zbliżone bardziej do pryszczy. Niezależnie od ich rodzaju jedno jest pewne: tych nieestetycznych wągrów należy się pozbyć!

Wągry na ustach – zapobieganie:

By zapobiegać powstawaniu wągrów w obrębie naszych ust, warto jest się przyjrzeć naszej codziennej diecie. Być może na co dzień zbyt mało obecnych jest w niej zielonych liściastych warzyw, chudego mięsa lub produktów z pełnego ziarna. Zwróćmy więc uwagę na to, by w produktach które spożywamy, obecna była witamina B. Warto również zadbać o bardzo dokładne zmywanie makijażu, którego resztki mogą również dostać się do naszych porów. Nie zapominajmy o stosowaniu żeli oczyszczających, a także toników, które prócz zachowania odpowiedniej czystości, pomogą nam w utrzymaniu właściwego pH naszej skóry.

Wągry na ustach – zabiegi:

W skutecznej walce z niechcianymi wągrami na naszych ustach, bardzo dobrze sprawdzi się wykonywanie peelingu. W sklepach możemy kupić gotowe preparaty lub zrobić je samodzielnie w domu. Warto również szukać specjalistycznej pomocy u kosmetyczki, która może wykonać nam m.in. zabieg oczyszczania manualnego z użyciem maseczek ściągających oraz kremu. Przede wszystkim, pamiętajmy by nie wyciskać wągrów, ponieważ to tylko pogorszy nasz problem.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki