Wągry w miejscach intymnych

Wągry w miejscach intymnych – informacje podstawowe

Ciemne kropki w okolicach pochwy to wągry. Powstają, ponieważ w skórze gromadzi się nadmiar łoju, a kontakt z powietrzem sprawia, że mieszanina sebum i zrogowaciałego naskórka w tym miejscu ciemnieje. Zmiany pojawiają się czasem w okolicach wzgórka łonowego, a czasem po wewnętrznej stronie warg sromowych. Na wydzielanie łoju w tych okolicach wpływają zakłócenia hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne. Problemy skórne miejsc intymnych bywają jednak także następstwem nieprawidłowych zabiegów higienicznych, zwłaszcza podczas usuwania owłosienia, oraz złej diety.

Wągry w miejscach intymnych – czego unikać?

Osobom ze skłonnościami do wągrów okolic intymnych zaleca się zachowanie ostrożności podczas golenia czy depilacji podatnych na zakażenia miejsc intymnych. Ponieważ zmiany skórne są często efektem noszenia złej odzieży i braku wentylacji, należy unikać bielizny z włókien sztucznych, która sprzyja poceniu się.  Osoby ze skłonnościami do wągrów powinny wyeliminować z diety słodycze, potrawy pikantne i ciężkostrawne. Wągrów nie należy samemu wyciskać, ponieważ grozi to zakażeniem. Najlepiej zgłosić problem ginekologowi lub dermatologowi.

Wągry w miejscach intymnych – leczenie

Dolegliwości skórne, zwłaszcza będące następstwem okresu dojrzewania, niekiedy ustępują samoistnie, ale w wielu przypadkach pacjenci korzystają z dostępnych metod leczniczych. Specjalista może zalecić np. krioterapię, parówki czy maści. W przypadku gdy zmiany mają charakter nawrotowy, stosuje się niekiedy doustne leczenie antybiotykami lub pochodnymi witaminy A.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki