AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Worki pod oczami

Worki pod oczami to obrzęk, często występujący wraz z zasinieniem, pojawiający się na obszarze dolnej powieki. Może mieć charakter krótkotrwały lub przewlekły. Występuje u obu płci.

Worki pod oczami – przyczyny

Jeżeli worki pod oczami pojawiają się na twarzy tylko od czasu do czasu lub są widoczne od niedawna, mogą być efektem: nieprzespanej nocy, nadmiernej ekspozycji twarzy na słońce,używek – głównie alkoholu i papierosów, odwodnienia (nawet niewielkiego), zbyt dużej ilości soli w diecie, kąpieli o zbyt wysokiej temperaturze.
Jeśli natomiast worki pod oczami są widoczne od dłuższego czasu, ich przyczyna może leżeć w: czynnikach genetycznych, alergiach kontaktowych, AZS – atopowym zapaleniu skóry, chorobach nerek i nadnerczy, zaburzeniach krążenia (choć niektóre leki na tego typu schorzenia również powodują powstawanie cieni pod oczami), chorobach tarczycy. Pogłębianiu się problemu sprzyjają także procesy starzenia tkanki.

Worki pod oczami – usuwanie

Jeśli przyczyną worków pod oczami jest choroba, niezbędna będzie pomoc specjalisty i usunięcie źródła problemu. Jeżeli ich pojawienie się wynika z niehigienicznego trybu życia, dobrym sposobem na zlikwidowanie będzie ochładzanie powiek, np. za pomocą lodu lub plasterków ogórka, które powinny zmniejszyć opuchliznę. Można również stosować specjalne kosmetyki, np. z wyciągiem z kofeiny bądź arniki, przeznaczone do zmniejszania opuchlizny w obszarze dolnej powieki.Jeżeli problem z workami pod oczami jest genetyczny bądź przyczyna jest niemożliwa do ustalenia czy usunięcia, warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej, takie jak mezoterapia igłowa, rewitalizacja skóry z pomocą iniekcji z użyciem odżywczych preparatów, fotoodmładzanie, mezoterapia lub zabiegi laserowe.

Polecane zabiegi w leczeniu worków pod oczami:

Endermolift
Kwas hialuronowy
Neauvia Organic
Mezoterapia igłowa
Neauvia Hydro
Redensity II
Odmładzanie frakcyjne Dye VL
Clear Lift
Laser Icon
Chirurgia plastyczna – plastyka powiek górnych i dolnych

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki