Zaskórniki
Zaskórniki – informacje ogólne
Zaskórniki, czyli wągry, powstają w naszych porach. Ich obecność spowodowana jest w głównej mierze nadmiarem wydzielanego sebum. Ten łój skórny zatyka ujścia mieszków włosowych, co prowadzi do powstawania problemu. Nie działa on jednak samodzielnie. By jak najbardziej nam zaszkodzić, współpracuje z potem, martwym naskórkiem, a także bakteriami.
Pojawiające się zaskórniki, na naszym ciele, możemy podzielić na dwa rodzaje. Wągry zamknięte – to te wyglądem przypominające ropne krosty. Natomiast drugie – otwarte – przypominają czarne kropki rozsiane po naszej twarzy niczym mak.
Zaskórniki – zapobieganie
Aby jak najskuteczniej przeciwdziałać pojawianiu się niechcianych zaskórników, należy odpowiednio dbać o higienę. Wiąże się to przede wszystkim ze stosowaniem toniku, który pomoże nam w utrzymaniu właściwego pH skóry. Warto również korzystać z żeli oczyszczających, które również pomogą nam w codziennej pielęgnacji. Należy także bliżej przyjrzeć się swojej diecie. Trzeba wykluczyć z niej tłuste i ciężkie potrawy na rzecz tych lekko strawnych. Przede wszystkim należy pamiętać o ograniczeniu słodkich i kolorowych napoi gazowanych. To samo dotyczy alkoholu. Pij zamiast nich wodę!
Zaskórniki – zabiegi
By pozbyć się zaskórników, należy stosować peelingi. To właśnie one będą złuszczać, a także usuwać nasz martwy naskórek. Gdyby okazało się to niewystarczające, warto jest udać się na wizytę do kosmetyczki. Może ona wykonać zabieg mikrodermabrazji, polegający na starciu kolejnych warstw naszej skóry za pomocą strumienia mikrokryształków. Najważniejsze jest to, by za wszelką cenę, nie próbować wyciskać zaskórników. Może nieść to swoje konsekwencje w postaci blizn lub zwiększenia się ich ilości.