Znamię Beckera

Znamię Beckera to rodzaj znamienia barwnikowego, które najczęściej występuje u mężczyzn i pojawia się już we wczesnym dzieciństwie. Może być też wrodzoną zmianą skórną. Umiejscawia się na ramieniu, w okolicy łopatki oraz na klatce piersiowej. Ma wygląd brązowej plamy i często jest pokryte ciemnymi włosami. Znamię ma nieregularne kształty i może obejmować duże powierzchnie. Jego rozrost, nawet do dwudziestu centymetrów, zauważa się w ciągu dwóch lat od pojawienia się. Zmiana nie znika, ale ma łagodny charakter.

Znamię Beckera – leczenie

Znamię wymaga konsultacji dermatologicznej. Nie jest złośliwą zmianą skórną, dlatego pacjenci nie muszą obawiać się czerniaka. Zmiana nie znika, dlatego jej usunięcie najczęściej wiąże się z wymaganiami estetycznymi. Lekarze nie zalecają żadnego leczenia, ale też nie zabraniają usuwania plamy. Laserowe naświetlania zmian mogą pomóc w zmianie koloru na przybliżony do naturalnego koloru skóry.

Znamię Beckera – usuwanie

By poprawić komfort osobom dotkniętym znamieniem Beckera, specjaliści rekomendują depilację owłosienia plam – laserowo lub przez depilację. Na pewno nie można wystawiać zmian skórnych na działanie promieni słonecznych, ponieważ wtedy plamy ciemnieją. Osoby, którym bardzo zależy na pozbyciu się plam spowodowanych znamieniem Beckera mogą zdecydować się na chirurgiczne lub laserowe usuwanie zmian skórnych. Jednak każdy taki zabieg wymaga konsultacji dermatologicznej. Lekarz może nie wyrazić zgody na taki zabieg ze względu na duże rozmiary plam, ale za to może zaproponować preparaty wybielające skórę.

Polecane zabiegi w leczeniu znamion Beckera:

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Konsultacja dermatologiczna
Laserowe usuwanie zmian skórnych CO2

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki