AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Znamię brzeżne

Znamię brzeżne zalicza się do łagodnych zmian skórnych barwnikowych. Jest gładkie, płaskie oraz nieduże – zwykle jego średnica nie przekracza 2mm. Najczęściej występuje na dłoniach oraz stopach. Znamiona brzeżne rzadko ulegają transformacji w czerniaka, szczególnie u dzieci, jednak niezależnie od wieku pacjenta powinny być konsultowane ze specjalistą co najmniej raz w roku.

Znamię brzeżne – leczenie

Pacjenci, którzy decydują się na usunięcie znamion brzeżnych robią to zazwyczaj ze względów estetycznych. O ile stopy nie są często eksponowane, to już dłonie tak. Każda decyzja o usunięciu zmiany skórnej powinna być poprzedzona konsultacją ze specjalistą, w tym przypadku z dermatologiem. Jeśli lekarz zdecyduje, że zmiana jest łagodna, pacjent już wkrótce będzie mógł się cieszyć z gładkiej skóry. Jednak może zdarzyć się i tak, że specjalista będzie chciał pobrać wycinek zmiany skórnej do badania histopatologicznego, ponieważ znamiona brzeżne mogą przekształcić się z raka skóry, czerniaka.

Znamiona brzeżne – usuwanie

Obecnie specjaliści proponują swoim pacjentom chirurgiczne usuwanie znamion brzeżnych. Metoda ta pozwala usunąć całe znamię, pozostawiając skórę w zdrowej kondycji. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ pacjent jest poddawany miejscowemu znieczulenie. Usuwanie zmiany skórnej nie powinno trwać dłużej niż pół godziny.

Polecane zabiegi w leczeniu znamion brzeżnych:

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Laser frakcyjny CO2

Konsultacja dermatologiczna

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki