AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Znamię dysplastyczne

Znamię dysplastyczne to odmiana znamion barwnikowych i spotyka nawet 8% ludzi rasy białej. Jest to bardzo uciążliwa odmiana zmian skórnych, ponieważ występuje na całym ciele, a nawet na skórze głowy. Zmiany mogą urosnąć do 15 mm, mają nieregularne kształty, co oznacza, że mogą być i płaskie i wypukłe. Charakteryzują się również różnymi kolorami. Co ciekawe, znamiona dysplastyczne mogą dotykać nawet całą rodzinę. Diagnoza znamion następuje między 6. miesiącem życia a 30. rokiem. Jeśli znamiona dysplastyczne pojawią się po 30. roku życia, konieczna jest ich kontrola u specjalisty nawet co trzy miesiące.

Znamiona dysplastyczne – usuwanie

Każde znamię można usunąć, jeśli tylko konsultacja dermatologiczna nie wykaże żadnych przeciwwskazań. Ponieważ znamiona często przeradzają się w czerniaki, specjalista może zalecić wykonanie badania histopatologicznego, by wykluczyć złośliwość zmiany skórnej. Znamiona dysplastyczne nie powinny być wystawiane na słońce ani podrażniane. Niestety te zmiany, które są na głowie są często naruszane podczas mycia włosów oraz ich czesania. To już może kwalifikować znamię do usunięcia.

Znamiona dysplastyczne – metody usuwania

By wybrać metodę usunięcia znamienia dysplastycznego należy skonsultować się z lekarzem. Dopiero po obejrzeniu zmiany specjalista będzie wiedział jaki sposób jest najlepszy. Obecnie na rynku są dostępne narzędzia, by usuwanie było bezbolesne oraz przynosiło satysfakcjonujące efekty. Lekarze usuwają znamiona radiochirurgicznie bądź chirurgicznie oraz laserowo.

Polecane w leczeniu znamion dysplastycznych:

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Laser frakcyjny CO2

Konsultacja dermatologiczna 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki