NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Znamię “myszka”

Znamię “myszka” należy do znamion z rodzaju barwnikowych i jest atypowe. Ma różne pochodzenie i zazwyczaj jest niegroźne dla zdrowia pacjenta. Są to znamiona wrodzone. Mają kolor brązowy, mogą pojawiać się w różnych miejscach i mieć różne rozmiary, nawet bardzo duże. “Myszki” powstają przez nadmierny rozwój komórek. Mogą mieć postać guza, który często przemienia się w złośliwego raka skóry – czerniaka. “Myszki” tak jak i inne zmiany skórne, powinny być kontrolowane przez lekarza co najmniej raz w roku. To pozwoli wykluczyć czerniaka oraz zakwalifikować do zabiegu usunięcia zmiany.

Znamię “myszka” – konieczność usuwania

Decyzję o usunięciu zmiany skórnej należy uzgodnić ze specjalistą. Najczęściej “myszki” są usuwane u dzieci, nawet tuż po urodzeniu. Znamiona te mogą pojawiać się na twarzy, dłoniach lub dekolcie, dlatego usunięcie ich jest konieczne ze względu na ekspozycję tych miejsc na słońce. Promienie słoneczne mogą przekształcić “myszkę” w czerniaka. Może się tak zdarzyć, że lekarz odmówi usunięcia zmiany skórnej ze względu na jej zbyt duży rozmiar. Zdarzają się również przypadki, gdy zabieg musi być wykonany w szpitalu ze względu na wyjątkowe położenie zmiany skórnej lub inne choroby pacjenta.

Znamię “myszka” – leczenie

Takie znamiona są najczęściej usuwane chirurgicznie. Pacjent jest znieczulany miejscowo, dlatego zabieg jest dla niego bezbolesny. Operacja trwa maksymalnie pół godziny, po niej pacjent może od razu wrócić do codziennych obowiązków, musi jednak pamiętać o zaleceniach lekarza.

Polecane zabiegi w leczeniu znamienia „myszka”:

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Laser frakcyjny CO2

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki