Znamię Reeda

Znamię Reeda to rodzaj znamienia barwnikowego, które pojawia się najczęściej na nogach lub rękach. Charakterystyczny jest jego bardzo szybki rozwój. Jest ciemnobrązowy i płaski, jego rozmiar nie przekracza 1 cm. Ze względu na swój szybki wzrost może być niebezpieczny dla zdrowia. Lekarze często rozpoznają w nim raka skóry – czerniaka.

Znamię Reeda – usuwanie

Nie powinno się zwlekać z usunięciem tego rodzaju zmiany skórnej, ponieważ może ona przerodzić się w czerniaka. Szczególnie, gdy znamię Reeda jest w miejscu, które jest wystawiane na słońce. W przypadku tej zmiany skórnej tak się dzieje, ponieważ ciężko jest ochronić ręce lub nogi przed promieniami słonecznymi, szczególnie w okresie wiosenno-letnim.  By sprawdzić, czy znamię ma charakter złośliwy, lekarz pobiera jego wycinek, by przeprowadzić badanie histopatologiczne. Jego wyniki wykażą, czy pacjent choruje na czerniaka. Często lekarze zalecają usunąć znamię Reeda nawet jeśli nie ma podejrzeń o czerniaka. Wynika to obawy przez błędną diagnozą.

Znamię Reeda – leczenie

Przed usunięciem zmiany skórnej należy udać się na konsultację ze specjalistą, w tym przypadku z dermatologiem. Jeśli lekarz uzna, że znamię zbyt szybko się powiększa, zleci chirurgiczne usunięcie. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ pacjentowi jest podawane miejscowe znieczulenie. Zabieg również nie powinien zaburzyć codziennego harmonogramu dnia pacjenta, ponieważ trwa maksymalnie pół godziny. Po nim pacjent od razu może wrócić do domu, lecz by nie było skutków ubocznych zabiegu, musi stosować się do zaleceń lekarza.

Polecane zabiegi w leczeniu znamion Reeda:

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki