AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Znamiona port wine

Znamiona naczyniowe, typu port wine, określamy jako łagodne, wrodzone malformacje naczyń włosowatych, które występują u około 0.3% populacji. Znamiona tego typu najczęściej są zlokalizowane w eksponowanych okolicach głowy i szyi.

Znamiona port wine – charakterystyka i objawy

Znamiona naczyniowe port wine to jedna z częściej występujących chorób skóry u dzieci. W wieku dorosłym przybierają postać naczyniaków starczych. Zazwyczaj są niewielkie, łagodne i mają kolor rubinu, a najbardziej narażone na nie są osoby o jasnym fototypie skóry. Znamiona port wine objawiają się silnym zaczerwienieniem skóry na twarzy, szyi i dekolcie, któremu bardzo często towarzyszą inne objawy: uczucie gorąca, świądu i pieczenia.

Znamiona port wine – przyczyny

Za pojawienie się znamion typu port wine odpowiedzialne są: uwarunkowania genetyczne zaburzenia w unerwieniu czuciowym i autonomicznym splotu naczyniowego skóry przyjmowanie niektórych leków, np. przy nadciśnieniu tętniczym przegrzanie skóry jasny fototyp skóry niektóre choroby, np. trądzik różowaty nieodpowiednia dieta nowotwory ciąża

Znamiona port wine – leczenie

Obecnie najczęściej stosowaną metodą w leczeniu znamion port wine są zabiegi laserowe. To najskuteczniejszy, a zarazem bezpieczny sposób na usuwanie różnego rodzaju zmian naczyniowych u dzieci i dorosłych. Jednym z chętniej wykorzystywanych przez lekarzy urządzeń jest specjalny laser naczyniowy Cutera.

Zabiegi polecane w leczeniu znamion typu port wine:

Laser Cutera Excel V

Laser Cutera Excel V+

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki