AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki atypowe

Żylaki atypowe – przyczyny powstawania

Żylaki atypowe są bardzo rzadką dolegliwością, która jeśli już się pojawia, to dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Ten rodzaj żylaków najczęściej pojawia się na kończynach dolnych. U mężczyzn żylaki atypowe często są powiązane z żylakami powrózka nasiennego. Mogą pojawiać się już u chłopców. U kobiet zaś zauważa się związek między żylakami atypowi a niewydolnością żył miednicy i żył jajnikowych. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do zakrzepicy, dlatego bardzo ważne są regularne badania.

Żylaki atypowe – objawy

Żylaki atypowe to widocznie powiększone żyły, które mogą ciągnąć się przez całą długość nóg. Częściej występują u kobiet w ciąży lub takich, które już rodziły. Objawy, które towarzyszą żylakom atypowym to:

uczucie ciężkości nóg

obrzęki w okolicach łydek i kostek

ból w trakcie chodzenie i siedzenia

Żylaki atypowe – leczenie

Żylaki atypowe stanowią aż ⅓ żylaków pojawiających się na ciele Pacjentów, dlatego bardzo ważna jest prawidłowa diagnoza. Podstawowym badaniem rozszerzonych żył jest badanie Doppler USG. Na jego podstawie lekarz może zastosować odpowiednią terapią. Początkowo może nią być leczenie farmakologiczne – stosowanie maści z wyciągiem z kasztanowca obkurcza naczynia krwionośne. Jeśli to nie pomoże, flebolog może skierować Pacjenta na zabiegi laseroterapii oraz skleroterapii, które polegają na zamknięciu powiększonych żył. Zabiegi są bezbolesne i można je powtarzać. Bardzo istotna jest także profilaktyka – zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna oraz kontrola wagi ciała.

Polecane zabiegi leczenia żylaków atypowych:

VascuLife

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki