Żylaki brzucha

Żylaki brzucha  – przyczyny powstawania

Żylaki brzucha najczęściej są spowodowane utrudnionym przepływem krwi w żyle głównej oraz żyle biodrowej. Bardzo często występują u kobiet w ciąży. Rozrastająca się macica uciska na naczynia krwionośne, przez co krew nie może być swobodnie transportowana. To skutkuje zwiększonym ciśnieniem w żyłach i ich rozszerzaniem się. Kobiety w ciąży mogą zauważyć żylaki na brzuchu szczególnie w trzecim trymestrze, gdy krew zwiększa swoją objętość w całym organizmie. Powiększone, niebieskie żyły mogą ciągnąć się przez cały brzuch aż do klatki piersiowej.

Żylaki brzucha – objawy

Żylaki brzucha zwykle objawiają się bólem, który promieniuje do ud. Kobiety w ciąży skarżą się także na świąd brzucha, który może, ale nie musi być powiązany z żylakami brzucha.

Żylaki brzucha – leczenie

Żylaki na brzuchu u kobiet w ciąży zwykle znikają po urodzeniu dziecka, gdy naczynia krwionośne nie są już uciskane przez macicę. Jeśli powiększone żyły nie znikną, lekarz może zalecić stosowanie maści z wyciągiem z kasztanowca, które odpowiadają za obkurczanie naczyń krwionośnych. Innym rozwiązaniem jest zabieg skleroterapii, który polega na wstrzyknięciu w światło żyły preparatu, który sprawi, że żylak się zamknie. Zabieg jest bezbolesny i można po nim od razu wrócić do domu. Jeśli na brzuchu znowu pojawią się widoczne i pogrubione żyły, skleroterapię można powtórzyć. Osoby, które mają uwarunkowania genetyczne do powstawania żylaków muszą być przygotowane na to, że te znów wrócą.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki