Żylaki jąder

Żylaki jąder – przyczyny powstawania

Żylaki jąder najczęściej występują u młodych mężczyzn i są związane z męską anatomią. Powstają na skutek niewydolności zastawek żył jądrowych. Lewa żyła jądrowa jest jedną z najdłuższych w organizmie, przez co krew dłużej przez nią przepływa. To powoduje duże ciśnienie, z którym nie zawsze żyły są w stanie sobie poradzić. Gdy żyły się rozszerzają – powstają żylaki. Żylaki jąder mogą też być związane z chorobami nerek. Inna nazwa żylaków jąder to żylaki powrózka nasiennego.

Żylaki jąder – objawy

Żylaki jąder bardzo rzadko dają konkretne objawy. Mężczyźni dowiadują się o nich zwykle przy okazji szukania przez lekarza powodu niepłodności. Niepłodność ta wynika z dużego nagromadzenia krwi w żyłach, która wytwarza wysoką temperaturę, w której plemniki nie mogą być produkowane. Mężczyźni u których wykryto żylaki jąder najczęściej skarżyli się na: uczucie ciężkości jąder, ból jąder, poczucie dyskomfortu, ból w trakcie stania oraz erekcji.

Żylaki jąder – leczenie

Najskuteczniejszą metodą leczenia żylaków jąder jest laparoskopowe podwiązanie żyły jądrowej. Lekarz może też zalecić stosowanie preparatów z diosminą lub dobesylanem wapnia, które zmniejszają zastój żylny. Pacjent po operacji wraca do pełnej sprawności w ciągu dwóch tygodni. Jeśli żylaki jąder pojawią się ponownie, należy powtórzyć zabieg, ponieważ nie wszystkie żyły zostały zamknięte. Po terapii istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że mężczyźni znów będą płodni.

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki