NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Żylaki jąder

Żylaki jąder – przyczyny powstawania

Żylaki jąder najczęściej występują u młodych mężczyzn i są związane z męską anatomią. Powstają na skutek niewydolności zastawek żył jądrowych. Lewa żyła jądrowa jest jedną z najdłuższych w organizmie, przez co krew dłużej przez nią przepływa. To powoduje duże ciśnienie, z którym nie zawsze żyły są w stanie sobie poradzić. Gdy żyły się rozszerzają – powstają żylaki. Żylaki jąder mogą też być związane z chorobami nerek. Inna nazwa żylaków jąder to żylaki powrózka nasiennego.

Żylaki jąder – objawy

Żylaki jąder bardzo rzadko dają konkretne objawy. Mężczyźni dowiadują się o nich zwykle przy okazji szukania przez lekarza powodu niepłodności. Niepłodność ta wynika z dużego nagromadzenia krwi w żyłach, która wytwarza wysoką temperaturę, w której plemniki nie mogą być produkowane. Mężczyźni u których wykryto żylaki jąder najczęściej skarżyli się na: uczucie ciężkości jąder, ból jąder, poczucie dyskomfortu, ból w trakcie stania oraz erekcji.

Żylaki jąder – leczenie

Najskuteczniejszą metodą leczenia żylaków jąder jest laparoskopowe podwiązanie żyły jądrowej. Lekarz może też zalecić stosowanie preparatów z diosminą lub dobesylanem wapnia, które zmniejszają zastój żylny. Pacjent po operacji wraca do pełnej sprawności w ciągu dwóch tygodni. Jeśli żylaki jąder pojawią się ponownie, należy powtórzyć zabieg, ponieważ nie wszystkie żyły zostały zamknięte. Po terapii istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że mężczyźni znów będą płodni.  

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki