AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki jelita

Żylaki jelita – przyczyny powstawania

Żylaki jelita powstają w związku z chorobą wątroby – marskością. Nie są zatem uznawane za chorobę, lecz za jej objaw. Niesprawna wątroba nie jest w stanie poradzić sobie z prawidłowym przepływem krwi. Ta z kolei szukając dojścia do serca, korzysta z tzw. krążenia obocznego, czyli żył w układzie pokarmowym. Naczynia krwionośne jelit i przełyku nie są przystosowane do transportu tak dużej ilości krwi, przez co rozszerzają się, co skutkuje powstaniem żylaków. Z żylakami jelit często powiązane są żylaki odbytu oraz przełyku.

Żylaki jelita – objawy

Żylaki jelita nie dają objawów, Pacjenci dowiadują się o nich dopiero w momencie zdiagnozowania choroby wątroby lub, gdy pojawią się następujące skutki:wymioty z krwią (nagłe i bardzo gwałtowne)stolce zabarwione krwiąprzyspieszenie lub spadek tętnanudności, wilgotna skórautrata przytomnościkrwotok wewnętrzny (w jego przypadku może dojść do zagrożenia życia, dlatego należy natychmiast wezwać karetkę pogotowia ratunkowego)

Żylaki jelit – leczenie

Najskuteczniejszym zabiegiem leczenia żylaków jelit jest skleroterapia. Polega na wprowadzeniu w poszerzone żyły specjalnego preparatu, który powoduje obkurczenie żylaków. Zabieg jest bezbolesny i Pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Skleroterapię należy powtarzać, aż wszystkie powiększone żyły zostaną zamknięte. Osoby, które mają uwarunkowania genetyczne do powstawania żylaków, powinny być pod stałą opieką lekarza.  

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki