AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki kończyn dolnych mp

Żylaki kończyn dolnych mp – wprowadzenie

Żylaki kończyn dolnych przejawiają w postaci wydłużenia i poszerzenia żył, które w następstwie uzyskują kręty przebieg. Ta przypadłość jest zwykle uwarunkowana genetycznie i stanowi następstwo nieprawidłowości w budowie zastawek żylnych. Żylaki powstają też u osób, u których ścianki żył są osłabione i podatne na rozciąganie. Szczególnie często ta choroba dotyka osoby pracujących fizycznie.

Żylaki kończyn dolnych mp – typy

Żylaki kończyn dolnych mogą wystąpić pod postacią pajączków naczyniowych (teleangiektazji), które są osadzone płytko w skórze i rzadko sprawiają ból. Podobne niezbyt bolesne są żylaki siatkowate, usytuowane zazwyczaj w dole podkolanowym lub na bocznej powierzchni łydek i ud. Z kolei nieprzyjemne dolegliwości sprawiają żylaki głównych pni żylnych – żyły odpiszczelowej i żyły odstrzałkowej. Ten rodzaj prowadzi do przewlekłej niewydolności żylnej, powodującej duże obrzęki i bóle kończyn dolnych.

Żylaki kończyn dolnych mp – profilaktyka i terapia

Aby zapobiec tej dolegliwości ważne jest stosowanie odpowiedniej diety, pożądane okazują się także: ruch, odpoczynek w odpowiednich pozycjach, stosowanie odzieży uciskowej, unikanie podnoszenia ciężarów i stosowanie suplementów z diosminą i rutyną. Leczenie niewielkich żylaków przebiega zwykle na drodze skleroterapii lub z wykorzystaniem metod laserowych. U osób dotkniętych poważnymi powikłaniami (stany zapalne żylaków, skóry, przebarwienia, niegojące się owrzodzenie, ból)  stosuje się leczenie operacyjne. Należy jednak pamiętać, że nie rozwiązuje ono problemu genetycznie uwarunkowanej choroby i nie chroni pacjenta przed powstawaniem zmian w kolejnych miejscach. Osoba ze skłonnością do tworzenia się żylaków powinna zawsze pamiętać o profilaktyce.

Polecane zabiegi leczenia żylaków kończyn dolnych mp:

VascuLife

Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki