AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki kończyn dolnych u dzieci

Żylaki kończyn dolnych u dzieci – przyczyny powstawania

 Żylaki kończyn dolnych u dzieci mogą powstawać jako skutek uwarunkowań genetycznych. Mogą też być uwarunkowane środowiskowo. Dzieci, które mają nadwagę, nie są aktywne fizycznie, dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej oraz nieprawidłowo się odżywiają, są bardziej narażone na powstanie powiększonych żył na nogach. Również dzieci, które uprawiają wyczynowo sport, mogą mieć żylaki z powodu przeforsowania żył.  

Żylaki kończyn dolnych u dzieci – objawy

 Żylaki kończyn dolnych zawsze dają objawy. Są to widoczne na nogach – udach, pod kolanami, na łydkach – poskręcane, pogrubione i niebieskie żyły, które można wyczuć. W zaawansowanym stadium pojawiają się guzki. Oprócz tego towarzyszą im dolegliwości bólowe. Dzieci mogą skarżyć się na skurcze w nogach, poczucie ciężkości nóg, a nawet obrzęki. Gdy pojawią się pierwsze objawy żylaków nóg, należy jak najszybciej pójść z dzieckiem do specjalisty. Nieleczone żylaki prowadzą do stanów zapalnych oraz obrzęku limfatycznego. 

Żylaki kończyn dolnych u dzieci – leczenie

 Metoda leczenia żylaków kończyn dolnych u dzieci zależy od stopnia powiększenia żył. Na początku lekarz może zalecić smarowanie nóg maścią, która łagodzi obrzęk oraz obkurcza naczynia krwionośne. Ważne jest także, by dzieci zmieniły swój tryb życia – zaczęły być aktywne fizycznie oraz zaczęły się zdrowo odżywiać. Jeśli to nie zadziała, lekarz może skierować dziecko na zabiegi – laseroterapii lub skleroterapii. Zabiegi są bezbolesne i krótkotrwałe, tego samego dnia dziecko może wrócić do domu. Żylaki kończyn dolnych mogą powracać. Warto kupić dziecko podkolanówki lub rajstopy uciskowe.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki