NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Żylaki kończyn dolnych u dzieci

Żylaki kończyn dolnych u dzieci – przyczyny powstawania

  Żylaki kończyn dolnych u dzieci mogą powstawać jako skutek uwarunkowań genetycznych. Mogą też być uwarunkowane środowiskowo. Dzieci, które mają nadwagę, nie są aktywne fizycznie, dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej oraz nieprawidłowo się odżywiają, są bardziej narażone na powstanie powiększonych żył na nogach. Również dzieci, które uprawiają wyczynowo sport, mogą mieć żylaki z powodu przeforsowania żył.  

Żylaki kończyn dolnych u dzieci – objawy

  Żylaki kończyn dolnych zawsze dają objawy. Są to widoczne na nogach – udach, pod kolanami, na łydkach – poskręcane, pogrubione i niebieskie żyły, które można wyczuć. W zaawansowanym stadium pojawiają się guzki. Oprócz tego towarzyszą im dolegliwości bólowe. Dzieci mogą skarżyć się na skurcze w nogach, poczucie ciężkości nóg, a nawet obrzęki. Gdy pojawią się pierwsze objawy żylaków nóg, należy jak najszybciej pójść z dzieckiem do specjalisty. Nieleczone żylaki prowadzą do stanów zapalnych oraz obrzęku limfatycznego.  

Żylaki kończyn dolnych u dzieci – leczenie

  Metoda leczenia żylaków kończyn dolnych u dzieci zależy od stopnia powiększenia żył. Na początku lekarz może zalecić smarowanie nóg maścią, która łagodzi obrzęk oraz obkurcza naczynia krwionośne. Ważne jest także, by dzieci zmieniły swój tryb życia – zaczęły być aktywne fizycznie oraz zaczęły się zdrowo odżywiać. Jeśli to nie zadziała, lekarz może skierować dziecko na zabiegi – laseroterapii lub skleroterapii. Zabiegi są bezbolesne i krótkotrwałe, tego samego dnia dziecko może wrócić do domu. Żylaki kończyn dolnych mogą powracać. Warto kupić dziecko podkolanówki lub rajstopy uciskowe.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki