AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki kończyn

Żylaki kończyn – przyczyny powstawania

Żylaki kończyn nie są uznawane za chorobę, lecz za objaw niesprawnego układu krwionośnego. Powstają na skutek nagromadzenia krwi w żyle, która poszerza się, ponieważ nie jest przystosowana do przyjęcia tak dużej ilość płynu. Na powstawanie żylaków kończyn mają wpływ uwarunkowania genetyczne oraz środowiskowe, takie jak:

nadwaga oraz nieprawidłowe odżywianie

siedzący lub stojący tryb życia (np. w pracy)

brak aktywności fizycznej lub za duża aktywność fizyczna (żylaki na rękach mogą pojawiać się jako efekt przeforsowania żył, np. podczas treningów sportów wyczynowych)

ciąża

wady postawy

przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych

Żylaki kończyn – objawy

Żylaki kończyn przybierają kształt pogrubionych, łatwo wyczuwalnych żył o kolorze niebieskim. Często są poskręcane i obejmują powierzchnię całych nóg lub całych rąk. Oprócz zgrubień mogą pojawiać się guzki. Żylaki są uznawane za defekt kosmetyczny, nie zmienia to jednak faktu, że należy je leczyć. Szczególnie, gdy pojawią się objawy takie jak:

obrzęk

drętwienie i mrowienie

uczucie ciężkości nóg lub rąk

ból podczas chodzenia lub stania

stan zapalny

obrzęk limfatyczny

Żylaki kończyn – leczenie

Leczenie żylaków często rozpoczyna się od podania środków farmakologicznych, np. maści z wyciągiem z kasztanowca, która ma za zadanie złagodzić obrzęk oraz obkurczyć naczynia krwionośne. Lekarz może też zalecić noszenie rajstop lub opasek uciskowych. Bardzo ważne jest także wprowadzenie zmian w dotychczasowym stylu życia: wprowadzić sport oraz zdrowe odżywianie. Gdy to nie pomoże, lekarz może skierować Pacjenta na laseroterapię lub skleroterapię. Oba zabiegi są bezbolesne i polegają na zamykaniu poszerzonych żył. Niestety żylaki, szczególnie u osób z uwarunkowaniami genetycznymi, mogą powracać, dlatego należy obserwować swoje ciało i reagować na każde zmiany.

Polecane zabiegi leczenia żylaków kończyn:

VascuLife

Terapia światłem LED

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki