Żylaki kończyny dolnej

Żylaki kończyny dolnej – przyczyny powstawania

Żylaki powstają na skutek niewydolności żylnej, która jest chorobą układu krwionośnego. Osoby, u których pojawiły się żylaki na nodze, mogą mieć uwarunkowania genetyczne do rozszerzania się żył. Inne przyczyny powstawania żylaków kończyny dolnej to: siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, otyłość, płaskostopie, nieodpowiednia dieta, ciąża oraz poród, ciężka praca fizyczna wykonywana w pozycji stojącej, stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych

Żylaki kończyny dolnej – objawy

Żylaki kończyny dolnej przybierają kształt pogrubionych oraz wyczuwalnych żył o niebieskim kolorze. Często towarzyszą im guzki. Są nieestetyczne i stanowią kompleks, przez co wiele osób, szczególnie kobiet, zakrywa nogi. Żylakom kończyny dolnej towarzyszą także uciążliwe dolegliwości: uczucie ciężkości nóg, obrzęk, zespół niespokojnych nóg, drętwienie i mrowienie, ból podczas chodzenia. W zaawansowanym stadium żylaki mogą powodować stany zapalne oraz obrzęk limfatyczny.

Żylaki kończyny dolnej – leczenie

Osoby, które mają skłonności do powstawania żylaków powinny jak najszybciej zmienić swój styl życia na bardziej aktywny oraz urozmaicić swoją dietę w wartościowe składniki. Ograniczenie pozycji siedzącej oraz stojącej, szczególnie w pracy, także może przyczynić się do poprawy wyglądu nóg. Bardzo ważna jest diagnostyka, dlatego z żylakami należy zgłosić się do specjalisty – flebologa. Na początku może zalecić stosowanie maści z wyciągiem z kasztanowca, która łagodzi obrzęk oraz zwęża naczynia krwionośne. Jeśli terapia okaże się nieskuteczna, konieczny będzie zabieg laseroterapii lub skleroterapii. Są to najskuteczniejsze metody leczenia poszerzonych żył. Należy jednak pamiętać, że żylaki kończyny dolnej mogą powracać. By temu zapobiec lekarze zalecają noszenie rajstop uciskowych.

Polecane zabiegi leczenia żylaków kończyny dolnej:

 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki