AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki kości krzyżowej

Żylaki kości krzyżowej – przyczyny powstawania

 Żylaki nie są uznawane za chorobę, lecz za skutek niewydolności żył. Żylaki kości krzyżowej powstają na skutek rozszerzonych żył, które nie są przystosowane do transportu dużej ilości krwi. Przez duże ciśnienie krwi naczynia krwionośne powiększają się, przez co powodują ból. Przyczyn powstania żylaków kości krzyżowej może być wiele – niewłaściwa postawa ciała, siedzący tryb życia, ciąża i zmiany jakie w związku z nią zachodzą w organizmie kobiety, urazy. Na żylaki kości krzyżowej często cierpią osoby, które dużo czasu spędzają za kierownicą samochodu (np. kierowcy tirów).  

Żylaki kości krzyżowej – objawy

 Pierwszym objawem żylaków kości krzyżowej jest ból – podczas chodzenia, stania, siedzenia oraz leżenia. Często towarzyszą mu żylaki odbytu. Ból może promieniować na uda oraz pośladki. Może pojawiać się sporadycznie lub trwać nawet przez tygodnie. Jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem, jest bardziej narażony na żylaki kości krzyżowej. 

Żylaki kości krzyżowej – leczenie

 Po rozpoznaniu żylaków kości krzyżowej lekarz może najpierw zalecić stosowanie maści łagodzących obrzęk oraz zwężających naczynia krwionośne (najczęściej są to kremy z wyciągiem z kasztanowca). Jeśli to nie pomoże, potrzebny jest zabieg skleroterapii. Polega on na wprowadzeniu w światło powiększonej żyły substancji, która tę żyłę zamyka. Po zabiegu można wrócić do domu, jednak należy pamiętać, by wprowadzić do swojego stylu życia aktywność fizyczną oraz ograniczyć długie przebywanie w pozycji siedzącej.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki