AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki na dłoniach

Żylaki na dłoniach – przyczyny powstawania

Żylaki na dłoniach powstają na skutek choroby układu krążenia. Częściej występują u kobiet, niż u mężczyzn. Oprócz uwarunkowań genetycznych do powstawania żylaków, duży wpływ na ich pojawienie się ma styl życia. Powstawaniu żylaków na dłoniach sprzyja niewłaściwa dieta oraz nadwaga. Osoby, które dużo czasu poświęcają aktywności fizycznej mogą z czasem zauważyć na swoich dłoniach wystające żyły, jako efekt ich przeforsowania.

Żylaki na dłoniach – objawy

Żylaki na dłoniach objawiają się przede wszystkim nieestetycznym wyglądem. Są to wystające, pogrubione, niebieskie żyły. Szpecą dłonie, szczególnie kobiet. Czasem mogą powodować ból lub obrzęk.

Żylaki na dłoniach – leczenie

Żylaki na dłoniach są uznawane jako defekt, a nie choroba. Nie zmienia to jednak faktu, że nie można ich leczyć. Jeśli żyły powodują ból, lekarz może zalecić stosowanie maści łagodzących. Jednak najlepszym sposobem pozbycia się żylaków jest zabieg skleroterapii. Zapewnia schowania żył, które ze względu na miejsce swojego występowania są bardzo widoczne, przez co mogą być dużym kompleksem. Skleroterapia polega na wprowadzeniu w światło żyły substancji, która powoduje zwłóknienie oraz całkowite zniknięcie żylaka. Po zabiegu należy zadbać o uciskanie zoperowanych naczyń (od 2 do 3 dni). Jeśli Pacjenci mają skłonności do powstawania żylaków lub nie zmienią swojego stylu życia, te mogą powracać. Zabieg skleroterapii można powtórzyć.

Polecane zabiegi:

Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki