Żylaki na stopach

Żylaki to przykra dolegliwość, która dotyka zwykle ud i łydek. W szczególnych przypadkach mogą też pojawić się żylaki na stopach. Gdy zmiany przybierają postać sinych zgrubień wzdłuż żył, świadczy to o patologicznym poszerzeniu żył kończyny dolnej. Żylaki towarzyszą często naczyniakowi na stopie, a zmiany układają się w zespół Klippla-Trénaunaya, charakteryzujący się malformacjami tętniczo-żylnymi, żylakami oraz zmianami przerostowymi jednej z kończyn dolnych. Żylaki to zwykle przypadłość dziedziczna, wynikająca z otyłości lub niewłaściwego trybu życia, zatem, mając świadomość przyczyn, warto jak najszybciej zadbać o profilaktykę.

Żylaki na stopach – profilaktyka

Istotne w profilaktyce żylaków jest kontrolowanie masy ciała poprzez regulację procesu przemiany materii i odpowiednią dietę. Pożądane są także: zachowania nieobciążające stóp, masaże i odpoczynek we właściwej pozycji (nogi na wysokości bioder). W przypadku pojawienia się pierwszych objawów choroby zalecane jest stosowanie preparatów przeciwzakrzepowych, zażywanie suplementów z diosminą i rutyną czy zapisanych przez specjalistę leków. Pożądane jest także stosowanie preparatów z heparyną.

Żylaki na stopach – leczenie

W leczeniu żylaków stosuje się z powodzeniem metody radiochirurgiczne, laserowe czy parowe. Jedną z najskuteczniejszych form walki z żylakami kończyn jest metoda VascuLife, polegająca na laserowym zamykaniu żylaków. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Leczenie laserowe daje znakomite efekty i jest bezpieczne. Metody alternatywne (laseroterapia czy radiochirurgia) są obecnie znacznie popularniejsze od zabiegów operacyjnych.

Polecane zabiegi leczenia żylaków:

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki