AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki na stopach

Żylaki to przykra dolegliwość, która dotyka zwykle ud i łydek. W szczególnych przypadkach mogą też pojawić się żylaki na stopach. Gdy zmiany przybierają postać sinych zgrubień wzdłuż żył, świadczy to o patologicznym poszerzeniu żył kończyny dolnej. Żylaki towarzyszą często naczyniakowi na stopie, a zmiany układają się w zespół Klippla-Trénaunaya, charakteryzujący się malformacjami tętniczo-żylnymi, żylakami oraz zmianami przerostowymi jednej z kończyn dolnych. Żylaki to zwykle przypadłość dziedziczna, wynikająca z otyłości lub niewłaściwego trybu życia, zatem, mając świadomość przyczyn, warto jak najszybciej zadbać o profilaktykę.

Żylaki na stopach – profilaktyka

Istotne w profilaktyce żylaków jest kontrolowanie masy ciała poprzez regulację procesu przemiany materii i odpowiednią dietę. Pożądane są także: zachowania nieobciążające stóp, masaże i odpoczynek we właściwej pozycji (nogi na wysokości bioder). W przypadku pojawienia się pierwszych objawów choroby zalecane jest stosowanie preparatów przeciwzakrzepowych, zażywanie suplementów z diosminą i rutyną czy zapisanych przez specjalistę leków. Pożądane jest także stosowanie preparatów z heparyną.

Żylaki na stopach – leczenie

W leczeniu żylaków stosuje się z powodzeniem metody radiochirurgiczne, laserowe czy parowe. Jedną z najskuteczniejszych form walki z żylakami kończyn jest metoda VascuLife, polegająca na laserowym zamykaniu żylaków. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Leczenie laserowe daje znakomite efekty i jest bezpieczne. Metody alternatywne (laseroterapia czy radiochirurgia) są obecnie znacznie popularniejsze od zabiegów operacyjnych.

Polecane zabiegi leczenia żylaków:VascuLife

Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki