NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Żylaki rąk

Żylaki rąk nie stanowią poważnej choroby, są jedynie defektem, który zazwyczaj dotyka kobiety. Wyglądają nieestetycznie, dlatego wiele osób decyduje się na ich usunięcie. Żylaki na rękach powstają przez nadmierne podnoszenie i przenoszenie ciężarów (np. podczas pracy lub ćwiczeń siłowych), w trakcie ciąży, zmian hormonalnych, okresu menopauzy oraz na skutek wrodzonych wad zastawek żylnych. Przyczyną pojawiania się żylaków na rękach może być także zanikanie tkanki tłuszczowej związane z wiekiem.

Żylaki rąk – objawy

Wielu lekarzy uznaje żylaki na rękach za defekt kosmetyczny, a nie za chorobę. Nie zmienia to jednak faktu, że należy zgłosić się do specjalisty, gdy na rękach pojawią się: powiększone i opuchnięte żyły poskręcane i wypukłe żyły oraz jest odczuwalny ból podczas podnoszenia rąk oraz pieczenie i wzdęcia odczuwane w okolicy rąk. Nieleczone żylaki rąk mogą wywołać więcej objawów: drętwienie rąk obrzęk rąk suchość skóry na rękach wrzody na skórze

Żylaki rąk – leczenie

Najskuteczniejszym zabiegiem leczenie żylaków rąk jest skleroterapia, która zamyka wystające żyły. Również laseroterapia pomaga usuwać zmiany – specjaliści polecają laser VascuLife. Zabieg jest bezpieczny oraz nie wymaga od Pacjentów długiego okresu rekonwalescencji.  Oprócz zabiegów medycyny estetycznej warto zadbać o wygląd swoich rąk samodzielnie: nosić uciskowe rękawy, stosować dietę, zwiększyć aktywność fizyczną. Lekarz może także zalecić przyjmowanie leków np. z heparyną.  

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki