Żylaki rąk

Żylaki rąk nie stanowią poważnej choroby, są jedynie defektem, który zazwyczaj dotyka kobiety. Wyglądają nieestetycznie, dlatego wiele osób decyduje się na ich usunięcie. Żylaki na rękach powstają przez nadmierne podnoszenie i przenoszenie ciężarów (np. podczas pracy lub ćwiczeń siłowych), w trakcie ciąży, zmian hormonalnych, okresu menopauzy oraz na skutek wrodzonych wad zastawek żylnych. Przyczyną pojawiania się żylaków na rękach może być także zanikanie tkanki tłuszczowej związane z wiekiem.

Żylaki rąk – objawy

Wielu lekarzy uznaje żylaki na rękach za defekt kosmetyczny, a nie za chorobę. Nie zmienia to jednak faktu, że należy zgłosić się do specjalisty, gdy na rękach pojawią się:

powiększone i opuchnięte żyły

poskręcane i wypukłe żyły

oraz jest odczuwalny ból podczas podnoszenia rąk oraz pieczenie i wzdęcia odczuwane
w okolicy rąk. Nieleczone żylaki rąk mogą wywołać więcej objawów:

drętwienie rąk

obrzęk rąk

suchość skóry na rękach

wrzody na skórze

Żylaki rąk – leczenie

Najskuteczniejszym zabiegiem leczenie żylaków rąk jest skleroterapia, która zamyka wystające żyły. Również laseroterapia pomaga usuwać zmiany – specjaliści polecają laser VascuLife. Zabieg jest bezpieczny oraz nie wymaga od Pacjentów długiego okresu rekonwalescencji.  Oprócz zabiegów medycyny estetycznej warto zadbać o wygląd swoich rąk samodzielnie: nosić uciskowe rękawy, stosować dietę, zwiększyć aktywność fizyczną. Lekarz może także zalecić przyjmowanie leków np. z heparyną.

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki