NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Żylaki szyjki macicy

Żylaki szyjki macicy to dolegliwość na którą najczęściej cierpią kobiety w ciąży lub po niej. Również kobiety z nadwagą oraz takie, które prowadzą głównie siedzący tryb życia mogą zostać dotknięte żylakami szyjki macicy. Kobiety w ciąży powinny być szczególnie wyczulone na bóle w brzuchu, które utrzymują się przez kilka miesięcy, ponieważ mogą oznaczać żylaki. W takim przypadku należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Kobiety, które nigdy nie były w ciąży mogą zachorować na żylaki szyjki macicy z powodu uwarunkowań genetycznych.

Żylaki szyjki macicy – objawy

Żylaki szyjki macicy zawsze dają objawy, bardzo rzadko zdarza się, by Pacjentka nie odczuwała bólu. Zaczyna się on w podbrzuszu i może mu towarzyszyć krwawienie z odbytu. Kobiety w ciąży, u których pojawiły się żylaki, często skarżą się także na hemoroidy, zaparcia oraz żylaki sromu.

Żylaki szyjki macicy – leczenie

Leczenie żylaków szyjki macicy rozpoczyna się od zewnętrznego podania kremów i płynów, których zadanie polega na obkurczeniu naczyń krwionośnych. Jeśli takie leczenie jest nieskuteczne, lekarz może zlecić zabiegi laseroterapii lub skleroterapii, które polegają na chowaniu wystających żył. Kobiety w ciąży u których rozpoznano żylaki szyjki macicy muszą wstrzymać się z zabiegami do końca ciąży oraz karmienia piersią. Leczenie żylaków szyjki macicy jest bardzo ważne i nie należy go odkładać – brak terapii może wywołać utrudnienia przy porodzie oraz uniemożliwić ponowne zajście w ciążę. Warto również wprowadzić do diety produkty bogate w witaminę C, która odpowiada za szczelne naczynia krwionośne.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki