Skip to main content

Ginekomastia

Ginekomastia to przerost gruczołu piersiowego spowodowany rozrastającymi się tkankami tłuszczowymi i gruczołowymi w obrębie piersi i brodawek sutkowych. Dotyka mężczyzn w każdym wieku. Stanowi problem natury estetycznej i psychologicznej. Może być bolesna oraz powodować świąd i pieczenie.

Najczęstszą przyczyną ginekomastii gruczołowej są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie w okresie dojrzewania lub andropauzy. Może być również skutkiem ubocznych niektórych leków np. sterydów lub innych leków hormonalnych.

Ginekomastii tłuszczowa – przerost tkanki tłuszczowej w obrębie piersi wynika z nadwagi, nieprawidłowej diety oraz indywidualnych predyspozycji organizmu.

W Klinice Miracki wykonujemy zabieg chirurgicznego usuwania ginekomastii gruczołowej wraz ze zmniejszeniem brodawki. W przypadku ginekomastii tłuszczowej proponujemy zabieg lipomastii – tzn. usunięcia nadmiaru tłuszczu przez jego odessanie.  

Na zabiegi usuwania ginekomastii gruczołowej, tłuszczowej i mieszanej zapraszamy do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

0