Skip to main content

Koronawirus – najwyższe standardy bezpieczeństwa w Klinice Miracki

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych wartości, jakie przyświecają zespołowi Kliniki Miracki w codziennej pracy. Zdrowie naszych Pacjentów i członków zespołu jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego w naszych klinikach zawsze obowiązywały wysokie standardy higieny.

Od 02.03.020 r. zapobiegawczo wprowadziliśmy dodatkowe rygorystyczne procedury aseptyki wykraczające ponad zalecane. Daleko ponad wymagane normy zintensyfikowaliśmy również procedury dezynfekcji powierzchni i wyposażenia klinik. Wszystkie standardy dbania o bezpieczeństwo nadal są przez nas utrzymywane we wszystkich naszych placówkach.

Podjęte przez nas działania stanowią wyraz odpowiedzialności i troski o naszych Pacjentów i współpracowników. Zależy nam, aby wszyscy w naszych klinikach czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyczynią się do bezpieczeństwa nas wszystkich.


Informacja o zaszczepieniu zespołu Kliniki Miracki przeciw COVID-19

Drodzy Pacjenci, 
zdrowie i bezpieczeństwo Wasze oraz naszych pracowników są i zawsze były dla nas najwyższym priorytetem. Jako placówka medyczna zostaliśmy zakwalifikowani do szczepień w etapie 0, dzięki czemu 100% naszego zespołu zostało zaszczepione przeciwko COVID-19 produktem leczniczym Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech.
Bezpieczeństwo jest wartością, którą się kierujemy i w zakresie której nie uznajemy żadnych kompromisów. Surowo przestrzegając zaleceń GIS oraz wdrażając bardzo wysokie standardy higieny oraz rygorystyczne procedury aseptyki, od początku pandemii dokładaliśmy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym Pacjentom i personelowi. Cieszymy się, że jako szpital mogliśmy wziąć udział w szczepieniach w pierwszej kolejności, tym samym czyniąc naszą klinikę bezpieczniejszym miejscem.
Informacja o szczepieniach poszczególnych lekarzy i kosmetologów jest dla Państwa dostępna w rejestracji.

 


YouTube video

Dbamy o to, abyście czuli się bezpiecznie.


W naszych klinikach:

 • Stosujemy się do wszystkich zaleceń GIS.
 • Nasze procedury dezynfekcji wszystkich stref klinik dostępnych dla Pacjentów i personelu wykonujemy częściej niż jest to zalecane. Szczególną uwagę zwracamy na powierzchnie najczęściej dotykane, tj. uchwyty, klamki i blaty, które dezynfekowane są przynajmniej raz na godzinę.
 • Wszystkie gabinety lekarskie i kosmetologiczne, pomieszczenia socjalne, łazienki dla Pacjentów i personelu wyposażone są w certyfikowane dezynfekujące płyny antybakteryjne. W łazienkach znajdują się również instrukcje jak prawidłowo myć ręce.
 • W placówkach zwiększona jest cyrkulacja powietrza, aby zapewnić wszystkim stały dopływ świeżego powietrza.
 • Używamy tylko naczyń jednorazowych.
 • Wszystkie kosze na śmieci są zamykane.
 • Nie eksponujemy żywych kwiatów, ulotek, papierowych wersji cennika oraz innych przedmiotów, które utrudniają rzetelną dezynfekcję.
 • Nasz personel wyposażony jest w środki ochrony osobistej – wciąż nosi maseczki ochronne oraz zobligowany jest do częstej dezynfekcji dłoni.

Zmodyfikowaliśmy procedurę obsługi Pacjentów:

 • Przy wejściu do klinik ustawione są automatyczne podajniki z żelem antybakteryjnym.
 • W strefie przed recepcją na podłodze umieszczone są naklejki wskazujące bezpieczny dystans między Pacjentami, jak również Pacjentami a Doradcami Pacjentów.

W celu zapewnienia Pacjentom oraz personelowi kliniki maksymalnego bezpieczeństwa prosimy o stosowanie się do poniższych zasad bezpieczeństwa:

 • zakładanie przed wejściem do kliniki maseczek ochronnych zakrywających nos i usta,
 • dezynfekcję dłoni płynem antybakteryjnym po wejściu do kliniki,
 • przychodzenie na wizyty oraz zabiegi bez osób towarzyszących.

Informujemy, że maseczka jest bezwzględnie wymagana. Pacjenci niestosujący się do w/w zasad, nie będą mogli skorzystać z wizyty i zabiegów w naszej klinice. Powyższe zasady dostępne są również na drzwiach wejściowych każdej placówki Kliniki Miracki. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyczynią się do bezpieczeństwa nas wszystkich. 


0