Sculptra - kwas polimlekowy

Kwas polimlekowy to jeden z najbardziej efektywnych, znanych medycynie estetycznej, preparatów, stymulujących wytwarzanie w skórze kolagenu. Głównym składnikiem substancji, podawanej iniekcyjnie w skórę, jest kwas L-polimlekowy, którego działanie przywraca jej objętość i gęstość.

Zabieg Sculptra z użyciem tego preparatu służy znacznemu wypełnieniu i wygładzeniu zmarszczek, poprawia też strukturę skóry i ma działanie liftingujące.

Kwas polimlekowy przywraca policzkom młodzieńczy kształt, pomaga wypełnić fałdy nosowo-wargowe i zlikwidować niechciane efekty starzenia w postaci „chomików” czy opadającego podbródka.

Sculptra - kwas polimlekowy - cena

Kwas polimlekowy – zabieg wypełniania i wygładzania zmarszczek

Rodzaj zabiegu1 ampułka
Pojedynczy zabieg1 600 zł  1 800 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Wypełnianie zmarszczek
 • Twarz (głównie okolice policzków, ust i nosa).

Mocne strony zabiegu

 • Dodanie skórze jędrności w szybki i prosty sposób.
 • Długotrwały efekt ujędrnienia twarzy bez konieczności zastosowania skomplikowanych procedur medycznych.
 • Wypełniacz na bazie kwasu polimlekowego, wchodzący w skład nici liftingujących, to gwarancja długofalowego i spektakularnego efektu ujędrnienia skóry twarzy.

Kluczowe fakty

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonuje lekarz.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest bezbolesny. Pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucia, jednak szczególnie wrażliwa osoba może poprosić o znieczulenie.

Ile trwa rekonwalescencja?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

Precyzyjne iniekcje innowacyjnego preparatu

Iniekcje z zastosowaniem kwasu polimlekowego prowadzą do stopniowej poprawy wyglądu skóry i przywrócenia jej objętości.

Stymulacja produkcji kolagenu przy jednoczesnym liftingu i regeneracji skóry twarzy

Rezultat terapii uwidacznia się na przestrzeni kilku tygodni, podczas których kwas L-polimlekowy stymuluje produkcję kolagenu, regenerując i liftingując skórę oraz tworząc dla niej struktury.

Naturalny efekt wypoczętej i promiennej twarzy

Zmiany będące efektem działania preparatu przebiegają bardzo naturalnie, a twarz wygląda na wypoczętą i młodą.

Możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego

Nakłucia są niemal bezbolesne. Jednak w przypadku obawy przed bólem, lekarz może znieczulić twarz Pacjenta.

Masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu w obrębie skóry

Po zakończonym zabiegu specjalista masuje twarz w miejscach objętych terapią w celu odpowiedniego rozprowadzenia preparatu.

Wskazania

 • Bruzdy nosowo-wargowe.
 • Nieestetyczne faldy skórne.
 • Blizny.
 • Ubytki tkanki tłuszczowej.
 • Utrata gęstości i jędrności skóry.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, okres karmienia.
 • Tendencja do blizn przerostowych.
 • Aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne w obrębie twarzy.
 • Choroby autoimmunologiczne.
 • Nieleczona cukrzyca.
 • Choroba nowotworowa.

Przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Podczas pierwszej wizyty Pacjent przechodzi w Klinice Miracki gruntowną konsultację lekarską, podczas której przeprowadzona zostaje kwalifikacja do zabiegu oraz ustalenie planu iniekcji tak, aby Pacjent był w pełni zadowolony z wyników terapii i cieszył się nimi możliwie jak najdłużej.

Pierwszy zabieg

Na pół godziny przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona specjalną maścią, po czym lekarz rozpoczyna iniekcję preparatu w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu efekt terapii jest najlepszy. Zabieg trwa około 20-30 minut. Ta głęboka iniekcja pobudza odpowiednie włókna do syntezy kolagenu, co jest zapoczątkowaniem procesów odbudowy skóry. Jest to odmienne działanie niż w przypadku większości wypełniaczy, które jedynie wypychają tkanki dzięki swojej objętości. Zabieg pozwala uzyskać efekt zbliżony do efektu liftingu chirurgicznego, dzięki pobudzaniu skóry do regeneracji i odbudowie struktur kolagenowych w skórze. Bezpośrednio po zabiegu lekarz wykonuje gruntowny masaż ostrzykiwanej okolicy, a także przekazuje Pacjentowi instrukcje jak samodzielnie powtarzać masaż, który jest jednym z podstawowych wskazań pozabiegowych.

Konsultacja kończąca

Polega na ocenie efektów i udzielaniu dalszych wskazówek pielęgnacyjnych. Po zabiegu Pacjent otrzymuje od lekarza prowadzącego szczegółową instrukcję, w jaki sposób masować ostrzykniętą okolicę, aby pomóc skórze w uzyskaniu optymalnej formy. Zabieg masażu Pacjent wykonuje samodzielnie w domu przez dwa kolejne tygodnie, pięć razy dziennie.

Jak się przygotować?

Iniekcyjne zastosowanie preparatu nie wymaga szczególnych przygotowań. Preparat jest bezpieczny dla zdrowia, ponieważ jego składniki są całkowicie wchłaniane i ulegają biodegradacji.

Częste pytania

Czy każdy może się poddać zabiegowi?

Tak. Oczywiście po wykluczeniu przeciwwskazań zdrowotnych.

Czy po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne?

Aplikacja preparatu może wywołać działania uboczne, takie jak krwawienie, ból, zaczerwienienie, krwiak lub niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, ale te objawy ustępują w ciągu kilku dni.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Pojedyncze efekty widoczne są po kilku dniach. Pełen rezultat widać dopiero po kilku tygodniach od terapii, ponieważ w tym czasie następuje m.in. produkcja nowego kolagenu, który regeneruje i liftinguje skórę.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Zwykle, w celu osiągnięcia w pełni satysfakcjonującego rezultatu, zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy, ale zdarza się, że dobry rezultat daje jednorazowy zabieg.

Czy zabieg daje trwałe efekty?

To kwestia bardzo indywidualna - zależna od kondycji organizmu. Jednak w wielu przypadkach efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.

Komentarz eksperta

Polecam iniekcyjne ujędrnianie skóry twarzy, ponieważ działa ono inaczej niż klasyczny wypełniacz, np.kwas hialuronowy. Moim zdaniem kwas polimlekowy powoli i subtelnie przywraca objętość zapadniętym miejscom na twarzy, dlatego Pacjenci wybierają ją jako zabieg alternatywny dla nici liftingujących. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest bezbolesny (działanie anestetyku). Po zabiegu można od razu wracać do codziennych obowiązków, a Pacjent zobligowany jest do masowania twarzy dwa razy dziennie przez okres dwóch tygodni. Zabieg idealny dla osób cierpliwych, ale ceniących bezpieczeństwo i naturalność efektów.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki