Menu
laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja/epilacja laserowa Motus

Laser Motus Deka jest laserem aleksandrytowym o długości fali 755 nm, która ma wysoką absorpcję w melaninie. W praktyce, jest laserem, który najszybciej spośród wykorzystywanych na rynku urządzeń do epilacji wychwytuje chromofor melaniny. W stosunku do lasera diodowego Vectus wychwycenie melaniny w skórze następuje o 25% szybciej. Powoduje to, że laser Motus staje się optymalnym rozwiązaniem do depilacji włosów cienkich oraz bardzo jasnych, w których melanina występuje w najmniejszych stężeniach.

 

Epilacja Motus Deka

W efekcie przeprowadzonej serii zabiegów laserem Motus – usunięte zostają nie tylko łodygi włosa widoczne nad skórą, ale przede wszystkim, dzięki termicznej destrukcji zlikwidowane zostają cebulki włosa odpowiadające za ponowny wzrost włosów. A zatem epilacja laserowa Motus pozwala na całkowite, trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Istotą zabiegu epilacji laserowej laserem Motus jest trwałe uszkodzenie struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost. Należy jednak pamiętać, że jedynie włosy będące w fazie anagenu mogą ulec, pod wpływem promieniowania laserowego, nieodwracalnemu zniszczeniu. Czas trwania anagenu jest zależy od obszaru skóry, wieku, płci, a także funkcji hormonalnej. 

Przykładowo: na skórze głowy znajduje się przeciętnie 85-90% włosów w fazie anagenu, podczas gdy na wzgórku łonowym jedynie 20-30%. Dlatego też dla przeprowadzenia skutecznej trwałej epilacji konieczne jest przeprowadzenie pełnej terapii epilacji złożonej z co najmniej kilku zabiegów. Tyko takie, powtarzalne działanie, umożliwia wychwycenie wszystkich momentów, kiedy włosy przeznaczone do usunięcia znajdują się w fazie anagenu. Jeżeli jednak poddacie się Państwo całej serii – możecie liczyć na to, że problem niechcianego owłosienia nie powróci, ponieważ włosy usuwane metodą epilacji laserowej Motus są likwidowane na zawsze. Zniszczona termicznie macierz włosa wraz z cebulką odpowiedzialną za wzrost włosa nie jest w stanie się zregenerować, a zatem – włos nie ma możliwości ponownego wzrostu.

 

Epilacja laserowa Motus Deka

OFERTA SPECJALNA NA OTWARCIE SEZONU DEPILACJI LASEROWEJ

8 zabiegów + 2 GRATIS

6 zabiegów + 1 GRATIS

CENY PAKIETOWE na każdy pojedynczy zabieg

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu 1 zabieg 4 zabiegi
Górna warga 125 zł 250 zł 500 zł 1 000 zł
Broda / baki 125 zł 250 zł 500 zł 1 000 zł
Szyja / policzki 200 zł 400 zł 800 zł 1 600 zł
Okolica między brwiami 75 zł 150 zł 300 zł 600 zł
Uszy 75 zł 150 zł 300 zł 600 zł
Pachy 200 zł 400 zł 800 zł 1 600 zł
Kark 200 zł 400 zł 800 zł 1 600 zł
Brzuch 275 zł 550 zł 1 100 zł 2 200 zł
Tors 275 zł 550 zł 1 100 zł 2 200 zł
Plecy 228 zł 455 zł 910 zł 1 820 zł
Plecy męskie 325 zł 650 zł 1 300 zł 2 600 zł
Okolica brodawek 125 zł 250 zł 500 zł 1 000 zł
Bikini (pachwiny, wzgórek łonowy) 200 zł 400 zł 800 zł 1 600 zł
Bikini pełne (pachwiny, wzgórek, wargi sromowe) 225 zł 450 zł 900 zł 1 800 zł
Bikini brazylijskie 300 zł 600 zł 1 200 zł 2 400 zł
Bikini męskie 350 zł 700 zł 1 400 zł 2 800 zł
Pośladki 200 zł 400 zł 800 zł 1 600 zł
Linia biała 200 zł 400 zł 800 zł 1 600 zł
Kolana 175 zł 350 zł 700 zł 1 400 zł
Łydki 275 zł 550 zł 1 100 zł 2 200 zł
Uda 400 zł 800 zł 1 600 zł 3 200 zł
Uda ½ 275 zł 550 zł 1 100 zł 2 200 zł
Całe nogi ( uda + łydki + kolana) 650 zł 1 300 zł 2 600 zł 5 200 zł
Palce u stóp 75 zł 150 zł 300 zł 600 zł
Ramiona 200 zł 400 zł 800 zł 1 600 zł
Przedramiona 175 zł 350 zł 700 zł 1 400 zł
Krem znieczulający do zabiegu (5 ml) 100 zł -
W przypadku wykupienia pakietu zabiegów i ich wykonania, na kolejne pojedyncze zabiegi obowiązują ceny pakietowe z obowiązującego cennika.

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

 
Usuwanie owłosienia
 • Twarz
 • Pachy
 • Kark
 • Brzuch
 • Plecy
 • Klatka Piersiowa
Usuwanie owłosienia
 • Okolice bikini
 • Kolana
 • Łydki
 • Uda
 • Palce u stóp
 • Ramiona i przedramiona

Mocne strony zabiegu

 • Epilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą wśród depilacji, umożliwiającą trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z każdego obszaru.
 • Motus wyróżnia się najszybszym wychwyceniu w skórze chromoforu melaniny – co sprawia, że najlepiej sprawdza się w zabiegach na jasnych i cienkich włosach.
 • Zabieg jest całkowicie bezbolesny  – chłodzona do 15 stopni Celsjusza szafirowa płytka, minimalizuje odczucia bólowe Pacjenta.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje kosmetolog.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg epilacji laserowej Motus jest całkowicie bezbolesny.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

 

Technologia Moveo

Technologia lasera do epilacji Motus wykorzystuje formułę Moveo, która określa sposób prowadzenia głowicy po skórze. System Moveo opiera się na płynnych szybkich ruchach głowicy po skórze Pacjenta, co odróżnia laser Motus od lasera diodowego Vectus, którego zasada działania sprowadza się do serii występujących obok siebie strzałów wiązką lasera.

Termiczne niszczenie włosków

Praca w trybie Moveo powoduje stopniowe nagrzewanie skóry i znajdujących się w niej mieszków włosowych, co ostatecznie prowadzi do ich termicznej destrukcji.

System chłodzenia skóry

Głowica wykorzystywana w laserze Motus posiada końcówkę o rozmiarze 20 mm wyposażoną w szafirową płytkę, która odpowiada za chłodzenie skóry podczas zabiegu. Szafirowa końcówka jest podczas zabiegu schładzana do temperatury 15 stopni Celsjusza, co jest bezpośrednią przyczyną komfortowego samopoczucia Pacjenta podczas zabiegu i braku odczuć bólowych.

Wskazania

Usuwanie niechcianego owłosienia przy użyciu lasera Motus jest szczególnie wskazane dla osób, które posiadają jasne i bardzo jasne włosy o cienkiej strukturze. Laser Motus jest urządzeniem, które sprawdza się najlepiej w zabiegach właśnie na tego rodzaju owłosieniu, stanowiącym problem dla innych metod epilacji.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu epilacji laserowej Motus są przede wszystkim:

 • nadmierna i świeża opalenizna
 • infekcje w obszarze zabiegowym
 • nowotwory skóry

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Podczas pierwszego spotkania lekarz w trakcie wywiadu z Pacjentem wyklucza przeciwwskazania, objaśnia procedury zabiegu, poznaje oczekiwania Pacjenta względem rezultatów, informuje, ile będzie trwał w przybliżeniu okres rekonwalescencji oraz jak należy w tym okresie postępować.

Pierwszy zabieg

Na wstępie kosmetolog ustawia parametry zabiegu – laser do epilacji Motus działa w trzech trybach: soft, normal oraz high. Różnią się one od siebie prędkością dostarczenia energii świetlnej do Twojej skóry. W trybie soft 2500J dostarczane jest w skórę w ciągu 8 milisekund, w trybie normal – w ciągu 5, a w trybie high – w ciągu zaledwie 3 ms. Mówiąc najprościej – każdy z tych trybów określa intensywność zabiegu. Parametry można zmieniać podczas zabiegu. Zabieg przeprowadzony jest na skórze pokrytej olejkiem lub żelem do USG dla zmniejszenia ewentualnego tarcia i ułatwienia ruchu głowicy po skórze. Sam zabieg to maksymalnie kilka – kilkanaście minut przesuwania głowicy lasera po skórze szybkim płynnym ruchem. Głowica nie jest odrywana od skóry tylko płynnie przemieszczana posuwistym ruchem na kolejne obszary. Po zabiegu kosmetolog może dodatkowo schłodzić skórę cold packiem.

Kontynuacja terapii

Częstotliwość zabiegów epilacji laserowej Motus ze względu na bardzo szybkie wychwytywanie melaniny w skórze (nawet we włosach w fazie wczesnego anagenu) jest identyczna dla każdego obszaru. Zabiegi epilacji laserowej Motus wykonujemy zawsze co 4 tygodnie. Taka ilość czasu wystarcza, by kolejna partia włosów wchodzących w fazę wczesnego anagenu była dla lasera Motus zauważalna i możliwa do wychwycenia. Ostateczna liczba zabiegów dostosowana jest do indywidualnych uwarunkowań Pacjenta - zalecamy minimum 4, ale rekomendujemy 4-6-8 zabiegów.

Przed i po

 • Motus Deka  Przed I Po
 • Epilacja Laserowa  Zdjecia Przed I Po
 • Epilacja Laserowa Motus  Zdjecia Przed I Po

Jak sie przygotować?

Planując zabieg epilacji laserem Motus, Pacjent powinien pamiętać o podstawowych zasadach przygotowania się do zabiegu laserowej epilacji:

 • przed zabiegiem nie należy opalać skóry – depilacja na świeżej opaleniźnie jest niebezpieczna dla skóry, dlatego nadmiernie opalona skóra jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia epilacji laserowej Motus
 • przed zabiegiem należy (najlepiej tego samego dnia rano) dokładnie wydepilować obszar, na którym będzie przeprowadzany zabieg; należy wykonać to ze szczególną delikatnością tak, aby nie podrażnić skóry; najlepszym rozwiązaniem jest delikatne usunięcie włosów maszynką; skóra przed zabiegiem musi być wydepilowana ze względu na bezpieczeństwo Pacjenta – aby włoski pozostałe nad powierzchnią skóry podczas termicznego niszczenia ich przez laser nie parzyły skóry Pacjenta
 • przed epilacją należy pamiętać o odstawieniu wszelkich leków i ziół światłouczulających; jeżeli macie wątpliwości co do listy produktów światłouczulających – nasi eksperci udzielą Państwu pełnej informacji na ten temat
 • również spożywanie alkoholu na co najmniej dobę przed zabiegiem jest niewskazane – a zatem, przygotowując się do zabiegu należy odstawić wszelkiego rodzaju używki alkoholowe.

Częste pytania

Dlaczego warto wybrać ten zabieg?
likwiduje owłosienie, gwarantuje trwały efekt jest bezpieczny i bezbolesny znakomicie sprawdza się przy włosach delikatnych lub bardzo jasnych jest nieinwazyjny nie powoduje blizn oraz reakcji alergicznych trwa kilkanaście minut
Laserowa depilacji i epilacja – czym się od siebie różnią?
Podstawowa różnica między tymi dwoma zabiegami to trwałość efektów. Depilacja polega na usunięciu włosa wraz z całą jego strukturą, która znajduje się ponad mieszkiem włosowym. Efekty zabiegu są więc tymczasowe – po jakimś czasie włosy odrosną w tym samym miejscu, z którego zostały usunięte. Natomiast epilacja polega na laserowym usuwaniu owłosienia. Tego typu zabieg jest trwały i nieodwracalny.
Czym się różni zabieg Motus od zabiegu Vectus?
Różnice między tymi metodami dotyczą głównie odczuć Pacjenta oraz sposobu prowadzenia głowicy. W przypadku lasera Vectus specjalista wykonuje serię pojedynczych naświetleń - “strzałów”, natomiast podczas terapii laserem Motus głowica jest delikatnie przesuwana po skórze ruchem ciągłym. Laser Motus sprawdza się świetnie u osób szczególnie wrażliwych na ból, gdyż dzięki zastosowaniu delikatnej szafirowej głowicy chłodzącej zredukowane są możliwe odczucia dyskomfortu. Dodatkowo laser Motus jest  proponowany osobom o bardzo jasnym owłosieniu lub z bardzo ciemną karnacją.
Czy zabieg boli?
Zabieg epilacji laserowej Motus jest procedurą całkowicie bezbolesną, co odróżnia go od innych metod usuwania niechcianego owłosienia – zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych opierających się na procesie fototermolizy. Dlatego też podczas zabiegów Motus nie stosujemy znieczulenia. Jedynym odczuciem, jakie towarzyszy Pacjentowi podczas zabiegu jest intensywny chłód na obszarze poddanym zabiegowi (wynikający z działania chłodzonej szafirowej płytki) oraz delikatne, niemal niezauważalne odczucie kłucia w głębi skóry.

Ile zabiegów jest koniecznych, by pozbyć się włosów na stałe?
Jest to kwestia bardzo indywidualna, zależy od tempa wzrostu włosów na danym obszarze – jednak najczęściej wystarczy 4-6 zabiegów.

Czy włosy znikną na zawsze?
Skuteczność zabiegu wynosi około 95 % Czasami mogą pojawić się włosy, ale będą słabsze i jaśniejsze. Znikną całkowicie po powtórzeniu terapii.

Powiązane artykuły

Komentarz eksperta

Metody domowe (golenie, kremy, depilatory) przynoszą jedynie połowiczne krótkotrwałe efekty, włosy odrastają, czasem nieumiejętnie golone nawet wrastają w skórę i pojawia się nowy poważniejszy, także dla medycyny, problem. Zatem skutecznym rozwiązaniem na całkowite i trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, który polecam moim Pacjentom, jest depilacja laserowa. Wiązka lasera trwale uszkadza mieszki włosowe, dzięki czemu włos nie odrasta. progu bólu lub zbyt jasnych i cienkich włosków. Najnowszy laser na rynku Motus jest znakomitym rozwiązaniem dla Pacjentów wrażliwych na ból i o jasnych, delikatnych włosach.