Skip to main content

Przetłuszczająca skóra

Przetłuszczająca się skóra ma związek z nadmiernym wydzielaniem łoju przez gruczoły potowe. Przetłuszczająca skóra może być przyczyną chorób skóry, takich jak na przykład łupież lub stany zapalne. Nadmierne wydzielanie sebum często sprawia, że cera przybiera nieestetyczny wygląd – błyszczy się. Przetłuszczanie skóry nierzadko wpływa także na szybsze przetłuszczanie się włosów.
Przetłuszczająca skóra jest wynikiem nadmiernego wydzielania łoju przez kanaliki potowe, które znajdują się w skórze. Przyczyn przetłuszczającej skóry może być kilka i mają one wpływ na to czy jest to problem stały, czy pojawia się jedynie okresowo. Za główne przyczyny przetłuszczającej się skóry uznawane są: uwarunkowania genetyczne, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, zaburzenia hormonalne.
Przetłuszczająca skóra charakteryzuje się ziarnisto-żółtym wyglądem. Bardzo często się błyszczy i jest lepka w dotyku za sprawą warstwy łoju, który pokrywa jej powierzchnię. Przetłuszczająca skóra zwiększa również ryzyko pojawienia się wyprysków bakteryjnych, trądziku, czy infekcji grzybiczych. Wymaga to stosowania odpowiednich preparatów, które regulują wydzielanie sebum. Często rezultaty przynosi także zastosowanie odpowiedniej diety. Skórę przetłuszczającą należy dogłębnie oczyszczać oraz regularnie pozbywać się warstwy martwego naskórka.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów przeznaczonych do przetłuszczającej się skóry.

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie.

0