Skip to main content

Rozstępy

Rozstępy. Wyglądają jak blizny, zachowują się jak blizny i leczone są jak blizny. Nic dziwnego bowiem rozstępy są właśnie specyficznym rodzajem blizn, który powstaje bez naruszenia zewnętrznej warstwy naskórka.

Rozstępy, podobnie jak blizny stanowią poważne zaburzenie wewnętrznej struktury skóry. W wyniku gwałtownego rozciągnięcia skóry zaburza się właściwa konstrukcja włókien kolagenowych, zaś organizm starając się naprawić przerwane połączenia między włóknami rozpoczyna namnażanie kolagenu w intensywny, nieprawidłowy sposób. Efektem tego procesu są właśnie rozstępy – nierównomierne, podłużne, początkowo czerwone, a z czasem białe pręgi na skórze. U kobiet najczęściej pojawiają się rozstępy na piersiach oraz brzuchu, zwłaszcza po ciąży. To dolegliwość, która występuje także u mężczyzn – zazwyczaj są to rozstępy na plecach, biodrach i udach, co ma związek z szybkim wzrostem w okresie dojrzewania. Rzadziej możemy zauważyć rozstępy na rękach.
Ich powstawanie zazwyczaj ma związek z nagłą zmianą wagi ciała – po schudnięciu lub przeciwnie – tyciu. Wówczas rozstępy na pośladkach czy nogach są bardzo częste. Bywa jednak i tak, że powstawanie rozstępów jest uwarunkowanie genetycznie i nieestetyczne pręgi pojawiają się na skórze niezależnie od wahania wagi.

Terapia leczenia rozstępów, podobnie jak terapia leczenia blizn każdorazowo wymaga czasu i wykonywania zabiegów w serii. Podobieństwem jest także skuteczność i trwałość efektów – szczególnie, jeżeli do zabiegów wykorzystamy nowoczesne rozwiązania laserowe. W leczeniu rozstępów sprawdzają się lasery pikosekundowe. Klinika Miracki, jako jedyna Polsce dysponuje aż trzema urządzeniami pracującymi w tej technologii: Discovery Pico, PicoSure i Pico Plus.
Jednak leczenie rozstępów to nie tylko lasery pikosekundowe. Skutecznym rozwiązaniem są również łączone terapie z użyciem innych laserów – na przykład połączenie działającego w głębokich warstwach skóry lasera Icon z powierzchniową przebudową struktur skóry laserem iPixel.
Inne rozwiązania, w tym zabiegi mezoterapii specjalnymi preparatami, leczenie nowoczesnymi metodami kosmetologicznymi również znajdują zastosowanie w terapii rozstępów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeznaczonych do eliminacji rozstępów.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

0