Rozstępy

Rozstępy. Wyglądają jak blizny, zachowują się jak blizny i leczone są jak blizny. Nic dziwnego bowiem rozstępy są właśnie specyficznym rodzajem blizn, który powstaje bez naruszenia zewnętrznej warstwy naskórka.

Rozstępy, podobnie jak blizny stanowią poważne zaburzenie wewnętrznej struktury skóry. W wyniku gwałtownego rozciągnięcia skóry zaburza się właściwa konstrukcja włókien kolagenowych, zaś organizm starając się naprawić przerwane połączenia między włóknami rozpoczyna namnażanie kolagenu w intensywny, nieprawidłowy sposób. Efektem tego procesu są właśnie rozstępy – nierównomierne, podłużne, początkowo czerwone, a z czasem białe pręgi na skórze. U kobiet najczęściej pojawiają się rozstępy na piersiach oraz brzuchu, zwłaszcza po ciąży. To dolegliwość, która występuje także u mężczyzn – zazwyczaj są to rozstępy na plecach, biodrach i udach, co ma związek z szybkim wzrostem w okresie dojrzewania. Rzadziej możemy zauważyć rozstępy na rękach.
Ich powstawanie zazwyczaj ma związek z nagłą zmianą wagi ciała – po schudnięciu lub przeciwnie – tyciu. Wówczas rozstępy na pośladkach czy nogach są bardzo częste. Bywa jednak i tak, że powstawanie rozstępów jest uwarunkowanie genetycznie i nieestetyczne pręgi pojawiają się na skórze niezależnie od wahania wagi.

Terapia leczenia rozstępów, podobnie jak terapia leczenia blizn każdorazowo wymaga czasu i wykonywania zabiegów w serii. Jednak cechuje ją duża skuteczność i trwałość efektów. Szczególnie, jeżeli do zabiegów wykorzystamy najnowocześniejsze rozwiązania laserowe. W leczeniu rozstępów znakomicie sprawdzają się lasery pikosekundowe (Klinika Miracki, jako jedyna Polsce dysponuje aż dwoma urządzeniami pracującymi w tej technologii: Discovery Pico i PicoSure.)
Jednak leczenie rozstępów to nie tylko lasery pikosekundowe. Skutecznym rozwiązaniem są również łączone terapie z użyciem innych laserów – na przykład połączenie działającego w głębokich warstwach skóry lasera Icon z powierzchniową przebudową struktur skóry laserem iPixel.
Inne rozwiązania, w tym zabiegi mezoterapii specjalnymi preparatami, leczenie nowoczesnymi metodami kosmetologicznymi również znajdują znakomite zastosowanie w terapii rozstępów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeznaczonych do eliminacji rozstępów.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki