Pozbądź się niechcianego tatuażu!
Twój tatuaż przestał Ci się podobać? Z czasem jego kolory zblakły, a może po prostu został źle wykonany? Nasi Specjaliści wykonują zabiegi Laserowego usuwania tatuażu, dzięki którym pozbędziesz się niechcianej ozdoby i na nowo odkryjesz naturalne piękno Swojej skóry. W Klinice Miracki dostępne są najnowocześniejsze technologie laserowe umożliwiające skuteczne usunięcie zarówno czarnego, jak i kolorowego tatuażu – w sposób bezpieczny i komfortowy.
Sprawdź, jakie nowoczesne technologie stosujemy do usuwania tatuażu!
Jak usunąć tatuaż?
Nasi Specjaliści zabiegi usuwania tatuażu wykonują przy zastosowaniu innowacyjnej Technologii Pikosekundowej. Jako jedna z nielicznych Klinik w całej Polsce dysponujemy aż 7 Laserami Pikosekundowymi, które w porównaniu do urządzeń starszej generacji odznaczają się większą skutecznością, zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa, a ponadto umożliwiają skrócenie czasu trwania zabiegu.
Ultrakrótkie impulsy Lasera Pikosekundowego rozbijają pigment na mikroskopijne cząsteczki, które następnie jest wydalany z organizmu w drodze naturalnych procesów metabolicznych. W efekcie możliwe jest całkowite usunięcie niechcianego tatuażu!
Korzyści z zastosowania Technologii Pikosekundowej w usuwaniu tatuażu:
- możliwość usunięcia każdego rodzaju tatuażu: czarnego i kolorowego,
- wysoki poziom bezpieczeństwa – laser emituje ultrakrótkie impulsy, dlatego kontakt wiązki światła ze skórą jest tak krótki, że nie dochodzi do efektu termicznego, a temperatura skóry nie zostaje podniesiona,
- brak blizn pozabiegowych,
- wysoka precyzja zabiegu – energia lasera koncentruje się wyłącznie na tatuażu.
Liczba zabiegów koniecznych do całkowitego usunięcia tatuażu zależna jest od różnych czynników, w tym rodzaju barwnika i głębokości, na którą został wprowadzony, powierzchni zajmowanej przez tatuaż oraz ogólnego stanu zdrowia Pacjenta.
Dowiedz się więcej o usuwaniu tatuażu!
Jeszcze do niedawna uważano, że niechciany tatuaż to sytuacja bez wyjścia, ponieważ decyzja o wykonaniu tatuażu jest decyzją na całe życie. Na szczęście wraz z rozwojem technologii sytuacja w zakresie usuwania tatuażu uległa zmianie. Dziś możliwe jest już skorzystanie z innowacyjnych zabiegów laserowych, które pozwalają na trwałe i całkowite usunięcie tatuażu, w tym tatuażu kolorowego. Usuwanie tatuażu z wykorzystaniem nowoczesnych technik laserowych uległo gruntownej przemianie jakościowej w chwili wprowadzenia na rynek laserów pikosekundowych, które zostały stworzone do szybkiego i trwałego usuwania tatuażu, w tym tatuażu kolorowego.
Starsze technologie laserowe, takie jak laser q-switch o długości fali 1064 nm/532 nm, również umożliwiają usuwanie tatuażu, z tym jednak zastrzeżeniem, że lasery starszej generacji są bezradne wobec tatuażu kolorowego, a proces usuwania tatuażu jest znacznie dłuższy niż w przypadku zastosowania lasera pikosekundowego – Discovery Pico i PicoSure. W przypadku laserowego usuwania tatuażu zastosowanie ma niekiedy także chirurgiczny laser frakcyjny CO2.
Laserowe usuwanie tatuażu jest rozwiązaniem, które sprawdzi się u większości osób, pragnących pozbyć się szpecącej pamiątki na skórze. Dotyczy to zarówno tradycyjnego tatuażu, jak i makijażu permanentnego, który również stanowi pewien rodzaj tatuażu. Niemniej, należy zaznaczyć, że nie w każdym przypadku istnieje możliwość, by usunąć tatuaż metodą laserową.
Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są m.in.: ciąża, karmienie piersią, wszczepiony rozrusznik serca, aktywna choroba nowotworowa, padaczka, bielactwo czy skłonność do powstawania bliznowców. Zabiegów laserowych nie przeprowadza się także na opalonej skórze (również po użyciu samoopalacza), w trakcie stosowania kuracji leczniczej, gdzie podstawę stanowią środki fotouczulające lub leki przeciwzakrzepowe, a także przy zmianach chorobowych lub podrażnieniu skóry w miejscu zabiegowym. Niektóre z przeciwwskazań nie pozwalają na kwalifikację pacjenta do zabiegu, inne zaś wymagają odczekania odpowiedniej ilości czasu, by móc bez przeszkód przeprowadzić zabieg. Dlatego na początku zawsze niezbędna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni czy zabieg laserowego usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego będzie dla nas bezpieczny.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu polega na oddziaływaniu na skórę pokrytą tuszem wiązką światła laserowego, która rozbija barwnik na mniejsze cząsteczki i niszczy jego strukturę. Rozbite w ten sposób cząsteczki pigmentu są usuwane samoistnie przez nas organizm na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Ten proces zapewniają komórki naszego układu immunologicznego, zwane makrofagami, których rolą jest oczyszczanie organizmu z toksyn i wszelkich szkodliwych dla niego substancji. W trakcie stopniowego uwalniania barwnika z organizmu, pacjent obserwuje złuszczanie i regenerację skóry, a tym samym coraz mniejszą widoczność tatuażu.
Czas trwania zabiegu (pojedynczej sesji) zależy przede wszystkim od wielkości tatuażu i zastosowanej metody jego usuwania. Duży wpływ na czas zabiegu ma także typ pigmentu (kolor i rodzaj tuszu), wiek tatuażu, jego lokalizacja oraz głębokość. Zazwyczaj szybciej usuwa się czarne tatuaże niż kolorowe, ale wiele zależy od umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.
To sprawia, że nie jesteśmy w stanie umieścić zabiegu w sztywnych ramach czasowych. Istotne jest jednak to, że całkowite usunięcie tatuażu lub makijażu permanentnego wymaga przeprowadzenia serii od 4 do nawet 10 zabiegów z zachowaniem kilkutygodniowych przerw.
To zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból oraz zastosowanego podczas zabiegu lasera. Jeśli lekarz zastosuje przy zabiegu laser pikosekundowy, dyskomfort podczas wykonywania procedury usuwania tatuażu będzie nieznaczny. Świadczy o tym chociażby brak konieczności podania pacjentowi znieczulenia miejscowego przed zabiegiem – wykonywanie zabiegu laserem pikosekundowym wiąże się z bardzo krótkim czasem trwania impulsu, co zmniejsza dolegliwości bólowe. Działanie tego lasera pozwala uzyskać bardzo dobry efekt bez ryzyka powstania szpecących blizn i przebarwień po zabiegu czy długiego okresu rekonwalescencji.
Po przeprowadzeniu zabiegu skóra może być przez kilka dni zaczerwieniona, opuchnięta, tkliwa czy bolesna. Wraz z upływem czasu będzie się goić, złuszczać i regenerować, zaś widoczność tatuażu zacznie się zmniejszać. Charakterystycznym efektem ubocznym laserowego usunięcia tatuażu jest powstanie niewielkich strupków na skórze, których nie można samodzielnie zrywać – może to spowodować powstanie blizn.
Po zabiegu nie należy wystawiać miejsca zabiegowego działaniu promieni UV, ponieważ zwiększa to ryzyko poparzenia. W czasie leczenia należy też dodatkowo chronić skórę przed działaniem słońca przy pomocy kremów z wysokim filtrem. W trakcie gojenia się ran po zabiegu powinniśmy unikać także korzystania z sauny i zrezygnować z korzystania z solarium.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą i cenami zabiegów usuwania tatuażu dostępnych w naszej Klinice.