Skip to main content

Znamię naczyniowe

Zmiany naczyniowe to ogromnie rozległy termin, w którym znajduje się miejsce na bardzo wiele schorzeń dermatologicznych i defektów estetycznych. Do zmian naczyniowych zaliczamy również znamię naczyniowe, znamię typu port wine, czy malformacje kapilarne.

Znamię naczyniowe występuje również pod nazwą naczyniaka. Spowodowane jest zaburzeniami w układzie krwionośnym, a dokładniej znacznym rozszerzeniem naczyń. Występują na powierzchni skóry w postaci czerwonych plam, najczęściej dotyczą małych dzieci, bardzo rzadko spotyka się taką zmianę u osób dorosłych.

Istnieją dwa rodzaje naczyniaków – naczyniaki krwionośne, do których należy między innymi znamię naczyniowe płaskie oraz naczyniaki chłonne. Skuteczną znaną medycynie estetycznej metodą leczenia znamienia naczyniowego są zabiegi z wykorzystaniem laserów naczyniowych. Te nowoczesne lasery, których fala posiada wysokie powinowactwo do hemoglobiny. Bez trudu i nieinwazyjnie zamykają i redukują uszkodzone naczynia krwionośne będące przyczyną zmian naczyniowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów leczenia znamion naczyniowych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

0