AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Cellulit na udach – jak się go pozbyć?

Cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką, dotyczy dużego odsetka kobiet (80–90%, w zależności od źródeł). Przybiera postać charakterystycznych podskórnych grudek tłuszczu, które widoczne są w postaci nierównej i pofałdowanej powierzchni skóry. Nogi, a zwłaszcza ich górna część, to miejsce na ciele kobiety, które cellulit upodobał sobie najbardziej. Jak pozbyć się cellulitu na udach? Przeczytaj nasze porady.

Domowe sposoby na cellulit na udach

Jak walczyć z cellulitem na udach w domowych warunkach? Leczenie cellulitu na udach powinno mieć charakter kompleksowy. W ramach domowej pielęgnacji warto stosować następujące zabiegi:

 • naprzemienne, ciepłe i zimne prysznice – pomoże to pobudzić krążenie w skórze i poprawi jej jędrność;
 • automasaże, np. za pomocą szorstkiej gąbki pod prysznicem lub na sucho – miękką szczotką do masażu; tego typu zabiegi doskonale poprawią ukrwienie skóry i przyczynią się do redukcji cellulitu;
 • peelingi, które należy wykonywać przed nałożeniem kremu czy balsamu ujędrniającego – pomoże to złuszczyć naskórek i ułatwi wniknięcie substancji aktywnych w głąb skóry.

Codzienna pielęgnacja wspomaga walkę z cellulitem na udach, ale rzadko przynosi całkowite efekty. Dlatego warto rozważyć również włączenie profesjonalnych zabiegów na cellulit na udach.

Jak pozbyć się cellulitu na udach w gabinecie medycyny estetycznej?

Klinika Miracki to miejsce, w którym dysponujemy różnymi sposobami na pozbycie się cellulitu na udach. Wśród nowoczesnych sposobów walki z pomarańczową skórką na szczególną uwagę zasługują:

Jeden z najpopularniejszych zabiegów modelowania sylwetki, opierający się na masażu podciśnieniowym. Wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnia skórę oraz wykazuje dużą skuteczność w leczeniu cellulitu na nogach.

To forma intensywnego masażu, podczas którego stosuje się różne techniki – ugniatanie, wyciskanie, rozcieranie czy głaskanie. Jego zadaniem jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym, pobudzenie przemiany materii, detoksykacja organizmu oraz ujędrnienie skóry. Pozwala to na wyeliminowane głównych czynników, sprzyjających powstawaniu cellulitu na udach.

Urządzenie to, nazywane też zimnym laserem, umożliwia skuteczną i bezpieczną redukcję pomarańczowej skórki. Światło lasera przenika do tkanki tłuszczowej, gdzie wywołuje chemiczną reakcję rozpadu trójglicerydów. Uszkodzone komórki tłuszczowe odprowadzane są do układu limfatycznego i zamieniane w energię. Lipolaser likwiduje tłuszcz zgromadzony pod powierzchnią skóry, dzięki czemu cellulit na udach staje się mniej widoczny, a po serii zabiegów może nawet całkowicie zniknąć.

Alidya to innowacyjny preparat, który wstrzyknięty pod skórę, wyłapuje szkodliwe jony żelaza i przywraca sprawność błon komórkowych. Wpływa na żywotność i sprawność tkanek. Jest nie tylko skutecznym sposobem na cellulit na udach, ale też działa profilaktycznie, wzmacniając skórę i zapobiegając powstawaniu pomarańczowej skórki.  

Urządzenie Accent Prime umożliwia wykonanie kompleksowego zabiegu modelowania sylwetki. Jego głównym działaniem jest selektywna redukcja komórek tłuszczowych, bez naruszania sąsiadujących struktur. Ponadto ultradźwięki wspaniale pobudzają metabolizm i regenerację tkanek, dzięki czemu poprawia się jędrność skóry, a cellulit, blizny i rozstępy zostają zredukowane.

Co robić, żeby cellulit na nogach się nie pojawiał?

W przypadku cellulitu na udach dobrze sprawdza się powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Warto zadbać więc o profilaktykę, czyli zdrowy styl życia. Wprowadź odpowiednią dietę, w której znajdzie się dużo świeżych warzyw i owoców. Unikaj soli, cukru i tłuszczów nasyconych. Regularnie nawadniaj organizm. Wystrzegaj się tytoniu oraz ogranicz ilość wypijanej kawy i alkoholu. Bardzo ważna jest też regularna aktywność fizyczna, która naturalnie ujędrni Twoje ciało.

Zdrowy styl życia jest istotny również wtedy, gdy udało Ci się wygrać walkę z cellulitem na udach za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Profesjonalne terapie antycellulitowe są bardzo skuteczne, a ich efekty utrzymują się przez dłuższy czas, jeśli właściwie zadbamy o swoje ciało.

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację z naszym specjalistą. 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki