Skip to main content

Co jest przyczyną twardych policzków po wolumetrii?

Wolumetria twarzy to powszechnie wykonywany zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jednak wykonany przez osobę bez odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji i umiejętności może doprowadzić do wielu powikłań, zamiast poprawić urodę. Jednym z problemów, z jakim zgłaszają się do nas nowe pacjentki, są twarde policzki po wolumetrii. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Wolumetria policzków kwasem hialuronowym

Zanim wyjaśnimy, o czym świadczą twarde policzki po iniekcji kwasu hialuronowego – warto, abyś wiedziała, na czym tak właściwie polega zabieg wolumetrii twarzy. Procedura ta polega na uzupełnieniu miejsc ubytków certyfikowanym wypełniaczem. Zabieg z użyciem HA sprawia, że policzki są nieco uniesione, a linia żuchwy bardziej podkreślona. Umiejętnie wykonane iniekcje pozwalają odtworzyć utracony młodzieńczy kształt twarzy. Wprowadzenie wypełniacza wygładza skórę i poprawia poziom jej nawilżenia. Ile trwa procedura? Około 45 minut i nie jest bolesna, ponieważ przed rozpoczęciem nakłuwania lekarz medycyny estetycznej nakłada na twarz środek znieczulający.

Preparat z wypełniaczem aplikowany jest w bardzo precyzyjny sposób, co pozwala uzyskać pożądane rezultaty. Następnie ostrzykiwane policzki są umiejętnie masowane przez lekarza, dzięki czemu kwas hialuronowy ma szansę dobrze się rozłożyć, a efekt końcowy jest naturalny i utrzymuje się do 1,5 roku. By rezultaty były jak najdłuższej odstaw używki (w szczególności palenie papierosów) i przestrzegaj zasad zbilansowanej diety oraz pamiętaj o przyjmowaniu minimum 2 l płynów dziennie.

Warto dodać, że wolumetria policzków nie wymaga z Twojej strony żadnych szczególnych przygotowań ani nie wiąże się z długą i uciążliwą rekonwalescencją. Pamiętaj jedynie, aby: 

  • bezpośrednio po iniekcjach nie dotykać twarzy, 
  • wstrzymaj się na kilka dni od robienia make-upu, 
  • unikaj sauny, solarium i basenu,
  • powstrzymaj się od intensywnego treningu na 7 dni,
  • staraj się spać na plecach przez kilka dni od zabiegu.

Pełną listę zaleceń po zabiegu wolumetrycznym otrzymasz od lekarza po zakwalifikowaniu do tej procedury.

O czym świadczą twarde policzki po kwasie hialuronowym?

Po wolumetrii policzki są uwydatnione, ale nie powinny być twarde – może to świadczyć o niewłaściwym podaniu preparatu z kwasem hialuronowym lub użyciu środka niskiej jakości, bez wymaganych atestów. Przyczyną twardych policzków może być też zbyt duża ilość zaaplikowanego HA lub rozwój stanu zapalnego. Wiedz, że nadmiar kwasu hialuronowego zaciera naturalne rysy twarzy, grozi też szeregiem powikłań. 

Wiele pacjentek nie ma świadomości, że duże bolusy kwasu hialuronowego podawane głęboko w tkanki grożą rozwojem infekcji. Nadmierne stosowanie wypełniaczy sprzyja powstawaniu ziarniniaków i blizn przerostowych. Zgodnie z nowoczesnymi zasadami wolumetrii zaleca się stosowanie minimalnych ilości kwasu, co pozwala uniknąć efektu napompowania twarzy.

Jeśli opuchlizna utrzymuje się na twarzy dłużej, niż kilka dni oraz dokuczają Ci  inne objawy, jak np. gorączka, złe samopoczucie, skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem.

Wolumetria policzków a przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu wolumetrycznego? Do podstawowych czynników wykluczających zaliczamy: 

  • ciążę i karmienie piersią,
  • aktywne infekcje skóry,
  • aktywną chorobę nowotworową,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • rany w obszarze zabiegowym.

O wszystkich przeciwwskazaniach poinformuje Cię lekarz medycyny estetycznej podczas wstępnej konsultacji. To również dobra okazja do zadawania pytań dotyczących procedury zabiegowej, oczekiwanych efektów, ewentualnych powikłań, czy rekonwalescencji. Możesz też porozmawiać z ekspertem na temat alternatywnych metod modelowania policzków.

Chcesz poddać się wolumetrii policzków lub potrzebujesz pomocy w związku z ewentualnymi powikłaniami pozabiegowymi? Umów na wizytę w naszej Klinice Miracki

0