Skip to main content

Co to jest peeling kawitacyjny?

Jednym z najważniejszych elementów kompleksowej pielęgnacji skóry jest jej oczyszczanie. Krok ten można urozmaicić decydując się na profesjonalne metody, w tym wykorzystujące zjawisko kawitacji. Zastanawiasz się, co to jest peeling kawitacyjny i jakie daje efekty? Podpowiadamy! 

Zjawisko kawitacji – co to za technologia?

Peeling kawitacyjny, inaczej ultradźwiękowy lub kawitacja jest zabiegiem kosmetologicznym, który podobnie jak każda inna forma peelingu służy do intensywnego oczyszczenia skóry. W tym przypadku jednak oddziałuje się na tkanki nie mechanicznymi drobinkami czy substancjami o właściwościach złuszczających, a energią ultradźwiękową. 

W trakcie peelingu kawitacyjnego na skórę kierowane są fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości. W trakcie rozchodzenia się takiej energii w tkankach dochodzi do zmiany ciśnienia i powstania mikropęcherzyków oddziałujących mechanicznie na komórki skóry. Prowadzi do zwiększenia jej przepuszczalności – łatwiejszego wnikania składników aktywnych zawartych w stosowanych kosmetykach, a złuszczenia martwych komórek naskórka i oczyszczenia porów. Ważnym działanie peelingu ultradźwiękowego jest też stymulacja fibroblastów (komórek skóry), które produkują włókna kolagenowe i elastynowe zapewniające tkankom elastyczność. 

Peeling kawitacyjny – na czym polega taki zabieg? 

Po dokładnym umyciu obszaru zabiegowego aplikowany jest środek zwilżający. Może on dodatkowo posiadać inne właściwości, np. nawilżające i odżywcze. Kolejno do wilgotnej skóry przykładana jest głowica specjalnego urządzenia. Ma ona kształt szpatułki i przekazuje fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości na skórę twarzy, szyi czy dekoltu. Pod koniec zabiegu na cerę można zaaplikować indywidualnie dobrany kosmetyk odżywczy. Zwykle z użyciem sonoforezy (masażu ultradźwiękowego), wprowadza się jego składniki aktywne do głębszych warstw skóry.  

Jest to metoda całkowicie bezbolesna, określana nawet jako przyjemna. Pacjent odczuwa tylko przesuwaną głowicę i ewentualnie delikatne wibracje. Cała procedura zwykle trwa nie dłużej niż godzinę – włącznie z etapami usuwania makijażu i pielęgnacji po zabiegu. W zależności od potrzeb kawitację można powtarzać nawet raz w tygodniu przez okres około półtora–dwóch miesięcy. 

Kto i kiedy może się zdecydować na peeling ultradźwiękowy?

Kawitacja jest zabiegiem zdecydowanie łagodniejszym w porównaniu do peelingów chemicznych, medycznych czy mechanicznych. Jednocześnie działa skuteczniej w porównaniu do manualnego złuszczania naskórka – dociera do głębszych warstw, pozwala na dokładniejsze oczyszczenie porów z brudu i zgromadzonego sebum. Zabieg ten sprawdza się więc przy każdym typie skóry, także też wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Z peelingu kawitacyjnego korzysta się również przy skórze trądzikowej i tłustej. Jest to metoda dedykowana zarówno kobietom, jak i mężczyznom. 

Ważne jest, aby po zabiegu unikać ekspozycji na promieniowania słoneczne i stosować preparaty z wysokimi filtrami UV. Najlepiej więc poddać się zabiegowi w okresie jesienno-zimowym, ale przy odpowiedniej protekcji jest to metoda całoroczna.

Jakie efekty można zauważyć po peelingu kawitacyjnym? 

Zabieg ten pozostawia skórę idealnie czystą i odświeżoną. Ponieważ złuszcza martwą materię, umożliwia także osiągnięcie efektów w postaci wygładzenia jej powierzchni i poprawy kolorytu. Rezultaty takie osiąga się również dzięki stymulacji biologicznej regeneracji komórek i poprawie mikrokrążenia – kawitacja jest bardzo łagodnym, naturalnym masażem nieco usprawniającym przepływ krwi i limfy. To z kolei prowadzi do lepszego dotlenienia i odżywienia tkanek. 

Z pomocą peelingu kawitacyjnego można zrewitalizować cerę osłabioną, poszarzałą i potrzebującą dodatkowego wsparcia. Dzięki serii zabiegów możliwa jest również redukcja wielu niedoskonałości estetycznych, takich jak np. rozszerzone pory, zaskórniki, wykwity trądzikowe, łojotok, czy nadmierna suchość. 

O szczegóły peelingów dedykowanych różnym typom cery możesz zapytać podczas konsultacji w Klinice Miracki w Krakowie, Warszawie, Łodzi lub Katowicach. Specjalista na podstawie kondycji Twojej skóry zaproponuje odpowiedni zabieg. 

0