
Czerwona na twarzy? Sprawdź przegląd zabiegów na rumień i pękające naczynka
Sporadycznie pojawiające się rumieńce na pliczkach, np. pod wpływem emocji lub zmiany temperatury, są zupełnie normalne. Jeśli jednak czerwona twarz jest problemem częstym lub przewlekłym, mowa już o rumieniu, który może występować wspólnie z mocno zarysowanymi teleangiektazjami. Zaburzenia tego typu można jednak leczyć. Sprawdź, jakie zabiegi stosuje się w tym celu!
Pękające naczynka i rumień – czym są takie zmiany i co za nie odpowiada?
Skóra na twarzy jest mocno unaczyniona, zwłaszcza na policzkach, nosie i centralnej części czoła. Jest też cieńsza niż na innych partiach ciała, dlatego płytko położone naczynia krwionośne (kapilary) mogą przez nią prześwitywać, zwłaszcza gdy ulegają nadmiernemu poszerzeniu. Do wzmożonego napływu krwi do drobnych żyłek dochodzi m.in. pod wpływem hormonów, wzrostu ciśnienia w sytuacjach stresujących, gorąca, zimna czy nawet zjedzenia pikantnej potrawy.
Drobne, ale liczne i gęsto ułożone naczynka w momencie poszerzenia ich ścian wspólnie dają wrażenie większej plamy – tym jest rumień. Zdarza się też, osłabione kapilary ulegają trwałemu poszerzeniu lub pękają – są to teleangiektazje, potocznie określane jako ,,pajączki”.
Chwilowa reakcja układu krwionośnego na różne czynniki jest naturalna i zwykle nie stanowi powodu do niepokoju. Jeśli jednak rumień pojawia się często i utrzymuje się na twarzy długo (powyżej kilkunastu minut) lub ma postać trwałą, problem należy zdiagnozować. W większości przypadków za zmiany naczyniowe odpowiadają skłonności genetyczne – płytko osadzone kapilary i dysfunkcje ich zastawek. Przyczyną mogą być również niektóre schorzenia, np. pękające naczynka bywają jednym z objawów trądziku różowatego. Innego postępowania będzie wymagało leczenie cery naczyniowej i zajętej zmianami trądzikowymi, a innego pojedynczych niedoskonałości.
Mikrodermabrazja wodna przy cerze skłonnej do pękania naczynek
Skóra naczyniowa jest przede wszystkim wrażliwa, a osadzone w niej kapilary mogą ulegać poszerzeniu już przy niewielkim drażnieniu, np. przez promienie słoneczne. Zabiegi wybierane przy takiej problematyce powinny więc skupiać się na wzmocnieniu naczyń krwionośnych, ale muszą być też delikatne. W przypadku rumienia, pękających naczynek czy trądziku różowatego niewskazane jest inwazyjne, mechaniczne usuwanie martwego naskórka – zabiegi takie mogą podrażnić wrażliwą cerę. Natomiast zabiegiem z zakresu kosmetologii High-Tech, który zwykle może być wykonywany przy skórze potrzebującej wyjątkowej troski jest mikrodermabrazja wodna.
Mikrodermabrazja wodna łączy w sobie właściwości peelingu – usuwanie martwego naskórka i stymulacja skóry, a także głębokie oczyszczanie dzięki zastosowanej sile ssącej oraz odżywianie i nawilżanie tkanek. W trakcie zabiegu do skóry wtłaczane są indywidualnie dobrane preparaty, np. serum z kwasem hialuronowym, innymi kwasami, czy związkami o właściwościach antyoksydacyjnych. Procedura taka poprawia kondycję cery odwodnionej, zmęczonej, z oznakami starzenia, trądzikiem i pękającymi naczynkami.
Terapia światłem LED przy zmianach pochodzenia naczyniowego
Kolejnym zabiegiem przeprowadzanym w obrębie skóry naczyniowej jest terapia światłem LED. Jest to metoda bezbolesna i nieinwazyjna. W jej przebiegu obszar zabiegowy naświetlany jest energią, która dociera do głębszych warstw skóry, gdzie stymuluje jej regenerację. Nie dochodzi jednak do podgrzania tkanek czy jakiegokolwiek ich naruszania.
Fototerapia poprawia ukrwienie, nadaje skórze naturalnego blasku i przyspiesza gojenie niedoskonałości. Zabieg taki trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Najlepsze efekty osiąga się po jego wykonaniu w seriach.
Laserowe usuwanie rumienia i pękających naczynek
Poza metodami kondycjonującymi cerę naczyniową istnieją też sposoby pozwalające na trwałe usunięcie osłabionych i popękanych kapilar. Osoby, które chcą pozbyć się problemu czerwonej twarzy mogą skorzystać z laseroterapii. Zabiegi takie wykorzystują urządzenia, które emitują energię o wysokim powinowactwie do hemoglobiny, czyli barwnika znajdującego się w naczyniach krwionośnych.
Lasery generują wybiórczy wzrost temperatury w obrębie uszkodzonych elementów, co prowadzi do ich trwałego obkurczenia. Niekiedy już jedna sesja wystarcza, aby usunąć rozszerzone naczynko lub rumień. Są to zabiegi o wysokiej skuteczności, uznawane za najlepszy sposób trwałego, objawowego leczenia zmian naczyniowych.
Osoby borykające się z rumieniem i pękającymi naczynkami mogą zapytać o szczegóły dostępnych metod w Klinice Miracki w Łodzi, Warszawie, Katowicach lub Krakowie. Podczas wizyty specjalista dobierze indywidualną formę terapii zmian naczyniowych.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Akcja Ciało – zapomnij o nadmiarze tkanki tłuszczowej i ciesz się wyszczuploną sylwetką!
- Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę
- Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia
- Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?
- Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie
- Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja
- Pięknego Dnia Kobiet!
- Zaczynamy Akcję Ciało! Twoje naturalne piękno
- Jak długo po odsysaniu tłuszczu należy nosić ubranko uciskowe?
- Czy po liposukcji laserowej pozostają blizny?
- Jakie zabiegi można połączyć z liposukcją ultradźwiękową lub laserową?
- Czy dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu?
- Dlaczego nie można pić alkoholu po mezoterapii?
- Dlaczego trzeba pić dużo wody po powiększaniu ust? Zalecenia po zabiegu
- Kiedy można się całować po powiększaniu ust?