AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny patologiczne

Mianem blizn patologicznych określone są wszystkie blizny, których proces gojenia nie odbywa się w sposób prawidłowy. Istnieją trzy rodzaje blizn, które można zaliczyć do grupy zmian patologicznych – keloidy, blizny przerostowe oraz blizny atroficzne, czyli zanikowe.

Blizny patologiczne – przyczyny

Przyczyną powstawania blizn patologicznych są pewne zaburzenia i nieprawidłowości, które występują podczas procesu gojenia się ran. Może być to na przykład wzmożona produkcja kolagenu, nieodpowiednia synteza nowej tkanki skórne bądź wystąpienie stanu zapalnego. W przypadku blizn zanikowych przyczyną ich powstawania jest niedostateczna synteza tkanki, po zmianach skórnych takich jak trądzik czy ospa wietrzna. Za blizny przerostowe odpowiedzialna jest natomiast wzmożona produkcja kolagenu, podobnie jak przy keloidach.

Blizny patologiczne – objawy

W przypadku blizn zanikowych, zmiany są wklęśnięte w głąb skóry, a także mogą charakteryzować się nieco ciemniejszym odcieniem. W przypadku przerostów i keloidów, blizny są wypukłe, zaczerwienione i mają tendencje do rozrastania się poza granice rany.

Blizny patologiczne – leczenie

Blizny patologiczne nie posiadają predyspozycji do samoistnego zanikania. Stosowane przez dermatologa leczenie ma na celu przede wszystkim zredukować przebarwienia zmiany, a także możliwie ją zminimalizować. Najskuteczniejszą metodą walki z bliznami patologicznymi – w szczególności bliznowcami i keloidami – jest ich usuwanie chirurgiczne bądź podczas zabiegu z użyciem lasera.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn patologicznych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Blizny – zabiegi
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki