Cofnięta broda

Cofnięta broda to defekt, który może być spowodowany różnymi czynnikami, na które nie mamy większego wpływu. Tego rodzaju niedoskonałość znacząco odbija się na psychice, dobrze jest więc sięgnąć po metody medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiązują problem kształtu podbródka. Defektami brody mogą być tzw. broda niekształtna, asymetryczna, brukowa, czyli marszcząca się. Częstą przypadłością jest „drugi podbródek”, spowodowany nagłą utratą wagi lub efektem procesu starzenia się organizmu. W każdej tego rodzaju sytuacji nieestetycznie prezentująca się broda wpływa dysharmonijnie na wygląd twarzy, dlatego warto podjąć leczenie, likwidujące niedo skonałości urody.

Cofnięta broda – przyczyny

Jednym z najczęstszych powodów występowania niekształtnej lub cofniętej brody są uwarunkowania genetyczne, czyli cechy, które dziedziczymy po przodkach. Zdarza się również, że cofnięty podbródek związany jest z istnieniem wady zgryzu, powodującej cofnięcie się żuchwy. Niekształtna broda może być też następstwem wypadku lub urazu mechanicznego. Poza tym, występuje również, wspomniany wcześniej drugi podbródek, który jest oporny na dietę i ćwiczenia, a posiada podłoże hormonalne lub dziedziczne. Jednak zarówno cofnięta broda, asymetryczna, brukowana, jak i drugi podbródek, można skorygować  za pomocą wielu rozwiązań, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna.

Cofnięta broda – leczenie

Wobec cofniętego podbródka można zastosować korektę brody poprzez kwas hialuronowy, który jest obecny naturalnie w ludzkiej skórze. Jest to zabieg mało inwazyjny, który nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i błyskawicznie przynosi pozytywne efekty terapii. Ponadto, poprawa kształtu brody, w przypadku na przykład drugiego podbródka, możliwa jest, dzięki zabiegowi liftingu z użyciem fal ultradźwiękowych lub radiowych. Równie satysfakcjonujące rezultaty przynosi także wykorzystanie masażu podciśnieniowego oraz zabiegów laserowych. Korekta brody niekształtnej czy brukowanej może też odbywać się poprzez zastosowanie jadu kiełbasianego.

Cofnięta broda – wybór sposobu korekcji

Skuteczna poprawa kształtu brody odbywa się poprzez wybór odpowiedniej metody korekcji niedoskonałości. W przypadku chęci polepszenia prezencji brody, wskazana jest konsultacja z naszym specjalistą, który pomaga w uzyskaniu najwyższego poziomu zadowolenia z efektów końcowych leczenia. Warto wspomnieć, że zabiegami, wykonywanymi najczęściej w przypadku niekształtnej brody są, między innymi – wolumetria twarzy oraz wypełnienie kwasem hialuronowym.

Polecane zabiegi związane z cofniętą brodą:

 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki