Dolina łez

Dolina łez to określenie stosowane wobec nieestetycznego wyglądu skóry pod oczami, dotyczącego takich zmian, jak sińce, worki czy zmarszczki. Tego rodzaju niedoskonałości mogą być nie tylko oznaką zmęczenia czy starzenia się organizmu, ale również świadczyć niekiedy o schorzeniach. Cienie pod oczami lub worki pojawiają się także czasem u osób młodych, co może być uwarunkowane genetycznie. Niewątpliwie dolina łez może przyczyniać się do pogorszenia wyglądu twarzy i postarzać wizualnie, dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry pod oczami tak, żeby zredukować ten mankament urody.

Dolina łez – przyczyny

Najczęstszą przyczyną pojawienia się zmarszczek pod oczami jest utrata kolagenu i elastyny w skórze. Proces ten rozpoczyna się już po 25. roku życia. Powodem pojawienia się cieni pod oczami może być także zmęczenie organizmu lub predyspozycje genetyczne. Ponadto, worki pod oczami mogą świadczyć o istnieniu chorób, związanych z nerkami, sercem czy tarczycą. Niestety tego rodzaju zmiany skórne znacząco wpływają na prezencję, dlatego niezależnie od podłoża ich powstania, warto je zlikwidować. Obecnie medycyna estetyczna posiada skuteczne środki na redukcję doliny łez, co w efekcie końcowym spektakularnie odmładza wygląd twarzy.

Dolina łez – leczenie

Leczenie sińców pod oczami może się odbywać za pomocą mezoterapii igłowej, z zastosowaniem specjalnych koktajli regeneracyjnych. Doskonale wpływa to na kondycję i prezencję skóry. W przypadku terapii na zmarszczki pod oczami, świetnie sprawdzają się również zabiegi karbracji wobec worków pod oczami, można także uzyskać za pomocą, pooksyterapii oraz endermolift, które w sposób widoczny odmładzają skórę. Rewelacyjne efekty kupularnej wśród światowej sławy gwiazd, metody mikrodermabrazji wodnej, w postaci zabiegu Hydrafacial.

Polecane zabiegi likwidujące dolinę łez

Pozytywne efekty leczenia sińców pod oczami, worków i zmarszczek można uzyskać poprzez zastosowanie zabiegów takich jak:

 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki